O SUPLEMENCIE DIETY SŁÓW KILKA

120
0
Share:

O suplementach diety mówi się często, że działają one na zasadzie efektu placebo, aniżeli faktycznie wywołują określone przemiany na tle fizjologicznym w naszym organizmie. Powiedzmy sobie krótko: jest to prawda i nie jest to prawda. Faktem jest, że istotne jest źródło, z jakiego pozyskujemy stosowany przez nas suplement, oraz odpowiednia jego rekomendacja, tak jak ma to miejsce tutaj: https://slim-vit.pl/colvita-kolagen-naturalny-w-kapsulkach-120-kaps.

 

Przy zakupie suplementów, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które weryfikują szeroką gamę suplementów. Ważna jest cena produktu. Pamiętajmy, że nie może ona być za niska. Produkt oferowany przez firmę https://slim-vit.pl/ nie tylko odpowiada ceną do oferowanych przezeń właściwości, ale posiada również rozbudowany opis dotyczący funkcji pełnionych w organizmie, a jego sprzedaż odbywa się wyłącznie przez stronę producenta.

Suplementy określa się jako produkty stanowiące źródło skoncentrowanych składników odżywczych oraz składników mających wpływ na przemiany fizjologiczne i metaboliczne odbywające się w naszym organizmie. Ich zadaniem jest utrzymanie równowagi w pracy naszego organizmu, na poziomie który zapewnia nam pełnię zdrowia, siłę i witalność.

Idea suplementów diety polega na dostarczeniu do organizmu makro i mikroelementów, których brak obserwuje się w diecie opartej na tradycyjnych produktach żywnościowych. W idealnej sytuacji dostarczając do organizmu wszystkie konieczne minerały wraz z pożywieniem, stosowanie suplementów diety byłoby nie konieczne. Natomiast wiele grup społecznych ma współcześnie problemy z racjonalnym odżywaniem, co jest powodowane negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego. Sytuacje te nie tylko doprowadzają do nad konsumpcji, i wynikającej z niej otyłości oraz chorób dieto- zależnych, ale sprawiają również, że zaburzeniu ulega cała homeostaza naszego organizmu.

 

Współcześnie suplementy diety obecne są praktycznie w każdej grupie kulturowej i etnicznej i zasięgają po nie przedstawiciele różnych przedziałów wiekowych. Suplementy z każdym dniem stają się coraz popularniejsze wśród nas i mowa tutaj zarówno o osobach starszych jak i ludziach młodych stojących u progu dojrzałości. Należy pamiętać, ze popularność suplementów diety nie wynika z rzeczywistej konieczności sięgania po nie, a bardziej z braku pełnej wiedzy dotyczącej przyjmowanych preparatów oraz ich oddziaływania na nasz organizm.

Wraz ze wzrostem popularności suplementów pojawił się kolejny poważny problem. Na rynku dostępnych jest wiele środków spożywczych, które rzekomo mają wspierać pracę naszego organizmu, np. w sytuacjach spadku odporności bądź niedoboru niektórych makroelementów i witamin, wynikających ze złej diety. Nie mniej coraz częściej utożsamiamy suplementy diety z lekarstwami, co jest absolutnym błędem. Pamiętajmy, że lekarstwa powinny być stosowane wyłącznie w momencie wystąpienia stanów chorobowych najlepiej pod okiem lekarza lub farmaceuty, z kolei po suplementy możemy sięgnąć w każdej chwili.

Share: