https://wingate.biz/pozycjonowanie-witryn-internetowych-dlaczego-jest-tak-wazne/ http://swiatliteracki.com.pl https://sseinc.org/kaski-na-konie-element-niezbedny-podczas-jazdy-konnej/

Nowe okna – czy mają wpływ na utrzymanie ciepła w mieszkaniu?

930
0
Share:

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w mieszkaniach to nie tylko kwestia odpowiedniego grzania kaloryferami. Aby móc cieszyć się optymalną temperaturą ważne jest przede wszystkim zadbanie o szczelność okien. Niestety, to właśnie one są zazwyczaj przyczyną wpadania chłodnego powietrza do mieszkania i podnoszenia rachunków za gaz (jeśli ogrzewanie jest gazowe). Co warto zmienić w tej sytuacji?
Nieszczelne okna to poważny problem – najczęściej chłodne powietrze wpada przez sparciałe uszczelki, jednak nie tylko one są kłopotem. Drugi defekt to nieszczelna stolarka okienna – ramy okienne umieszczane są w nieodpowiednio wyrzeźbionych otworach w murach, przez co powietrze wpada właśnie przez nie. Oczywiście rozwiązaniem mogłoby być zastosowanie pianek uszczelniających, jednak w wielu przypadkach tego materiału jest za mało.

Wymiana okien – czy faktycznie kosztowna?

Wiele osób odkłada decyzję o wymianie okien, gdyż jest ona kosztowna. Niestety, faktycznie tak jest, jednak mieszkańcy lokali spółdzielczych w wielu sytuacjach mogą liczyć na zwrot przynajmniej częściej kosztów. Wiele spółdzielni mieszkaniowych umożliwia dofinansowanie takich inwestycji. Nowoczesna stolarka okienna tworzona jest tak, aby jak najlepiej izolować pomieszczenia od chłodu, a jednocześnie zapewniać komfort podczas otwierania i zamykania okna.
Czytaj więcej na oknar-wroclaw.pl.

Share: