Nowe domy i mieszkania w Opolu

616
0
Share:

Z wielu polskich miast, w których znajdują się firmy oferujące usługi budowlane Opole, jest jednym z tych, w którym nie mogą one narzekać na brak perspektywy. Ostatnio w mieście naprawdę sporo się buduje – zarówno prywatnych domów, jak i mieszkań, a planowane są kolejne inwestycje.

Inwestycje w Opolu

Ci mieszkańcy Opola, którzy dokładnie śledzą wszystkie dochodzące z regionu informacje, nie powinni być tym zaskoczeni. Październik i listopad 2017 to czas, w którym urząd miasta poszukiwał chętnych do zakupu działek gruntowych, przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną. Oferowane było wtedy chociażby sześć działek przy ulicy Lwowskiej – przeznaczonej właśnie pod takie budownictwo. Później sprzedano również teren w dzielnicy Metalchem, przeznaczony pod zabudowę szeregową.
Również podczas budowy budynków wielorodzinnych, firmy oferujące usługi budowlane z Opola miał co robić. Przykładem tego są Apartamenty Premium (jak można się domyślić z nazwy przedsięwzięcia) oraz bloki Nova Ozimska. Najważniejsza i najgłośniejsza inwestycja, to bloki zbudowane przez TBS, umożliwiające posiadanie mieszkania (na bardzo korzystnych warunkach finansowych) przez młodych ludzi, przed 35 rokiem życia, posiadających wyższe wykształcenie w specjalistycznych dziedzinach. Jest to więc oferta dla wszystkich inżynierów i informatyków, korzystna dla obu stron – władze Opola zatrzymają w mieście (lub sprowadzą) dzięki niej utalentowanych, posiadających bogatą wiedzę ludzi, natomiast ludzie ci będą mogli mieszkać na warunkach, które nie zaprowadzą ich w przyszłości do niekorzystnej sytuacji finansowej. Najważniejsza informacja jest jednak inna – cztery bloki TBS to dopiero początek wielkich inwestycji, planowane są bowiem kolejne bloki. Można więc uznać, że firmy z Opola, które oferują usługi budowlane będą zadowolone, gdyż na pewno będą miały jakiś udział przy tego typu budowach – czy jako wykonawcy czy jako podwykonawcy.

Usługi budowlane w Opolu

Ostatni boom w budowie mieszkań i domów jednorodzinnych jest więc dobrą informacją dla Opola. W regionie istnieje bowiem cała masa firm reklamujących się „usługi budowlane Opole”, które – tak jak pisałem przy okazji TBS – na pewno skorzystają na nowych inwestycjach, które często mogą być dla nich nie tylko korzystne finansowo, ale także bardzo prestiżowe. Dzięki wspomnianym inwestycjom, zmianie ulega także wizerunek miasta, które coraz szczelniej wypełnione jest nowymi, estetycznymi, robiącymi dobre wrażenie budynkami. Pozostaje więc mieć nadzieję, że nie jest to chwilowe ożywienie rynku budowlanego, ale stały trend, który przetrwa w Opolu przez kolejne lata i pozwoli konsekwentnie zmieniać wizerunek miasta na lepszy.
Więcej informacji znajdziesz na stronie ksetra.pl

Share: