Niedostateczna ilość światła w mieszkaniach – co jest przyczyną?

785
0
Share:

Zaciemnione wnętrza sprawiają wrażenie małych i ponurych – niestety, zazwyczaj to my sami jesteśmy odpowiedzialni za taką sytuację. Zasłaniamy okna zgodnie z polską tradycją: firanami, zasłonami, kotarami, żyjemy w ukryciu. Musimy jednak wiedzieć, że takie rozwiązania mogą skutecznie psuć nasze zdrowie i samopoczucie!

Zbyt mało światła do codziennego funkcjonowania

Światło jest nam potrzebne do wykonywania codziennych czynności – im więcej naturalnego światła wpada przez okna tym lepiej dla naszych oczu. Nie męczą się one tak jak w przypadku oświetlenia sztucznego. Większość osób decyduje się jednak na zasłonięcie okien oraz wykorzystywanie jak największej liczby lamp czy punktów świetlnych. Wpływa to także negatywnie na nasze rachunki za prąd!
Znacznie lepszym sposobem na rozświetlenie mieszkania jest zrezygnowanie z ciężkich kota i zasłon i zastosowanie lekkich i wygodnych rolet. Są one dostępne w sklepach budowlanych, ale również supermarketach, sklepach dekoracyjnych. Istotne jest to, aby jak najlepiej dobrać rozmiar rolety do naszego okna. Oferowane przez producentów rolety dostępne są w szerokiej ofercie kolorystycznej, dodatkowo są one zabezpieczane przed działaniem promieniowania UV, co oznacza, że nie blakną i na długo zachowują żywy kolor. Zaletą rolet jest fakt, że są one półprzepuszczalne. Dzięki temu wnętrze mieszkania nie będzie zaciemnione nawet pomimo zaciągnięcia urządzenia.

Inne rozwiązania – okna pasywne!

Innym rozwiązaniem na wpuszczenie większej ilości światła do domu są panoramiczne okna pasywne. Wiele osób boi się tych rozwiązań będąc przekonanymi, że okna panoramiczne przyczyniają się do wychładzania wnętrza. Nic bardziej mylnego – system okien pasywnych tworzony jest z myślą o wspieraniu stałej temperatury w mieszkaniach. Więcej o oknach pasywnych przeczytać można na stronie bit.ly/okna-Śląsk.

Share: