Narty i sprzęt ddatkowy

Share:

Z roku na rok obserwuje się coraz większe zainteresowanie nową formą aktywności fizycznej, która znana jest pod nazwą skitour. To niezwykle ciekawa dziedzina sportu, polegająca na połączeniu narciarstwa zjazdowego z zimową turystyką górską. Ta specyficzna dziedzina łączy w sobie po trochę turystykę zimową z alpinizmem oraz narciarstwem zjazdowym i narciarstwem biegowym.

Skitour

Skitour tak naprawdę polega na podejściu na nartach w górę (najczęściej jest to jakiś szczyt górki lub przełęcz albo nawet grań) a następnie (po kilku niezwykle prostych czynnościach polegających na przekształceniu sprzętu w pełnowartościowy sprzęt zjazdowy) na zjechaniu w dół pokonanej wcześniej rasy lub też w zupełnie dziewiczy, nieznany i nieprzygotowany wcześniej maszynami teren.

Jak wybrać idealne narty skiturowe atomic?

Jedną z pierwszych informacji, jakie powinniśmy przekazać np. sprzedawcy w sklepie podczas zakupu nart skiturowych atomic jest to, co konkretnie liczy się dla nas podczas uprawiania tego sportu. Czy zależy nam na szybkim podchodzeniu na szczyt i zjeździe z dużą prędkością, czy raczej jesteśmy miłośnikami wolnej wersji tego sportu? Jeżeli skitour traktujemy jak przygodę, gdzie głównym wyzwaniem jest zjazd, ale i też niezwykle wymagające podejście, to nasze narty powinny być dobrane w ten sposób, by wszystkie te elementy uwzględnić i pomimo tego, że jednym narciarzom zależy na podejściu, a innym na zjździe, sport ten ma być przyjemny.

Różne rodzaje – narty skiturowe atomic

Na rynku znajdziemy zarówno ultralekkie narty, które minimalizują nasz wysiłek podczas podchodzenia pod szczyt jak i przewyższenia, jak również modele dość szerokie i cięższe, które to zapewniając nam ogromną przyjemność podczas jazdy po puchu. Warto zastanowić się, na jakim skiturze najbardziej nam zależy i odpowiednio dopasować narty.

Dodatkowy sprzęt

Foki to niezwykle ważny element dodatkowego wyposażenia narciarza uprawiającego skitour. Otóż foki to specjalne ochraniacze, które naklejane są na ślizgi nart podczas podchodzeniu. To właśnie one zapobiegają obsuwaniu się nart na śliskich czy też stromych odcinkach naszej wyprawy. Co najważniejsze, foki muszą być dokładnie dopasowane do długości i szerokości ślizgu naszych nart. W szerokiej ofercie sklepów ze sprzętem narciarskim znajdziemy dwa główne modele fok: te wykonane z nylonu oraz foki moherowe. Foki moherowe są dużo droższe, ale też mają lepszy poślizg. Wewnętrzna strona foki pokryta jest specjalnym klejem, który po kilku sezonach należy po prostu wymienić.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty skiturowe atomic.

Share: