Najpiękniejsze zabytki Świnoujścia

788
0
Share:

Każdy turysta chce jak najlepiej wykorzystać swoje wakacje, dlatego pragnie zwiedzić na nich mnóstwo, ciekawych miejsc. Jeśli więc rezerwuje dla siebie kwatery w Świnoujściu, musi zwrócić uwagę na najpiękniejsze zabytki tych terenów. Wyróżnia się ich sporo, a kilka z nich naprawdę warto zobaczyć i zapoznać się z ich historią.

Latarnia Morska w Świnoujściu

To zabytek, który zdecydowanie wyróżnia Świnoujście i przyciąga do siebie szerokie grono turystów. Jest to bowiem najwyższa latarnia na całym wybrzeżu Bałtyckim i przy tym jedna z najwyższych, tego typu budowli w całej Europie. Jej wysokość sięga ponad 64 metry, co daje imponujący widok ze szczytu latarni. Chętni turyści mogą wejść na jej szczyt, aby z góry podziwiać piękno Świnoujścia. Zdecydowanie jest to lepszy widok, od widoku z okna kwater w Świnoujściu.

Basen U-bootów

To basen położony na wyspie Karsibór. Został zbudowany pod koniec II Wojny Światowej i pełnił funkcję bazy promów wojskowych oraz miejsca postoju U-bootów. Obok basenów wciąż można znaleźć pozostałości hali warsztatowej, w której niegdyś obsługiwano nadpływające okręty. Dziś hala jest zwykłą ruiną, a z basenów korzystają głównie wędkarze.

Falochrony

Odwiedzając kwatery w Świnoujściu, koniecznie trzeba obejrzeć występujące w tych okolicach falochrony. Są to specjalne konstrukcje, które służą do ochrony przed dużymi falami, rozbijając je. Do najpopularniejszych falochronów należy Falochron Zachodni ze Stawą Młyny, który imponuje swoją długością. Uznaje się również, że Stawa Młyny jest symbolem całego Świnoujścia.

Kościół Chrystusa Króla

W Świnoujściu można natrafić na kilka kościołów, jednakże to ten wzbudza największe zainteresowanie. Zbudowano go w latach 1788-1792 r., a mimo tego kościół wciąż odwiedzają parafianie. Zabytek zachwyca w szczególności swoją nietypową architekturą, którą można podziwiać wewnątrz budynku. Znakiem rozpoznawczym kościoła jest model korwety żaglowej, który został powieszony w nawie głównej.

Brama Zachodniego Kompleksu Fortecznego

Brama w dawnych latach była jedynym połączeniem lądowym miasta z Zespołem Fortecznym i Basenem Jachtowym. Zbudowano ją w 1877 r. i umiejscowiono w wale fortecznym. Do dziś przy Bramie można zauważyć sześć strzelnic, które zostały skierowane na zasypaną już obecnie fosę.

Dawna Stocznia

Dawna Stocznia powstała w latach 1897-1903. Znajduje się ona przy Basenie Północnym i zdecydowanie powinna zainteresować fanów nadmorskiej historii. Stocznia zawiera w sobie dwa budynki administracyjne, warsztat, magazyny, a także kolejową wieżę ciśnień. Niestety, została niemalże całkowicie zniszczona podczas bombardowań w 1945 roku. Dziś turyści mogą podziwiać jej szczątki.
Każdy, kto decyduje się na wynajęcie kwater w Świnoujściu, musi koniecznie zapoznać się z najpiękniejszymi zabytkami okolic nadmorskich. Dzięki temu wakacje stają się nie tylko przyjemne, ale również i produktywne, bo pozwalają turystom zwiększać wiedzę i dowiedzieć się czegoś nowego o ich ojczystym kraju.

Share: