Najbardziej pożądane działki komercyjne

1398
0
Share:

Popyt na działki komercyjnie stale rośnie, chociaż ich podaż sukcesywnie się mniejsza ze względu na ograniczone zasoby. Z tego też wzgledu grunty, które mogą być przeznaczone pod budowę biur, galerii handlowych czy innych obiektów komercyjnych osiągają naprawdę wysokie ceny. Jakiego typu działki komercyjne są dzisiaj najbardziej pożądane przez deweloperów?

Najdroższe działki

Obiekt wybudowany na atrakcyjnie położonej działce to czysty zysk dla dewelopera, ponieważ chętnych na kupno lub wynajem nieruchomości komercyjnych nie brakuje, zwłaszcza na obszarach stale rozwijających się gospodarczo, takich jak wielkie miasta. Najdroższe i najbardziej pożądane działki na których będą zbudowane nieruchomości komercyjne są położne właśnie w centrach dużych miast, gdzie teren jest już zagospodarowany. Na zabudowę biurową, ale i handlową, bardzo chętnie kupowane są grunty wzdłuż linii metra, ciągów komunikacyjnych i nowych dróg. W takich miejscach zazwyczaj codziennie przemieszczają się tysiące osób zainteresowanych usługami oferowanymi w obiektach tam zlokalizowanych.
Dla osób pragnących rozpocząć prowadzenie własnego biznesu, kupno lub wynajem nieruchomości położonej na takiej działce wiąże się co prawda z ogromną inwestycją, ale w przyszłości może na pewno liczyć na zysk z dobrze prosperującej firmy.

Lokalizacja podmiejska

Również działki komercyjne położone w obrębie aglomeracji takich miast jak Warszawa czy Kraków są chętnie kupowane przez inwestorów, szczególnie kiedy znajdują się na dojeździe do centrum lub trasie wyjazdowej z miasta. Taka lokalizacja to duża szansa dotarcia do sporej grupy klientów, codziennie poruszających się po tej trasie. Tutaj zazwyczaj działki są większe i można wybudować na nich nie tylko sklepy, ale także magazyny.
Grunty na przedmieściach wykorzystywane są między innymi do tworzenia obiektów rekreacyjnych, takich jak pola golfowe czy boiska, ponieważ zwyczaj mają odpowiednia powierzchnię do tego celu i w centrum trudno byłoby znaleźć odpowiednią działkę komercyjną o takiej powierzchni. Na celowniku inwestorów znajdują się także dawne tereny przemysłowe, ponieważ drzemie w nich spory potencjał na lokalizację czegoś nowego, a ponadto są one zwykle bardzo korzystnie usytuowane i doskonale nadają się na działki komercyjne.
W mniejszych miastach ceny działek wiążą się przede wszystkim z ich metrażem. Jeżeli nie są one interesujące dla inwestorów komercyjnych, zazwyczaj zwracają na nie uwagę deweloperzy, którzy chcą budować bloki mieszkalne.
Działki komercyjne dostępne są w ofercie GTB Invest

Share: