Na jakie materace do spania najlepiej zwrócić uwagę?

462
0
Share:

Materiał, twardość, rozmiar – na co dokładnie powinniśmy zwrócić uwagę wybierając materace do spania na nasze łóżka? Trzeba przyznać, że pytanie wydające się na pierwszy rzut oka błahe może spowodować mnóstwo problemów. Jak poprawnie przygotować się do zakupu takiego produktu zapewniającego nam wygodę oraz komfort?

Materace do spania – rodzaje

Materace do spania można podzielić ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane. W tej grupie mamy materace termoelastyczne, kieszeniowe, kokosowe, lateksowe. W następnym kroku materace można podzielić ze względu na twardość. Ludzie mają różną wagę, która powoduje zupełnie inny nacisk ciała człowieka na dany materac. Warto więc sprawdzić ile dokładnie ważymy, dzięki czemu będziemy wiedzieć czy idealny będzie dla nas materac miękki, średnio – miękki, średnio – twardy, twardy. 

Sen ponad wszystko

Sen potrzebny jest nam do prawidłowego funkcjonowania, dlatego warto mieć chociaż minimalną wiedzę o tym jaka jest ich charakterystyka. Materace do spania kokosowe należą do takich, które wytwarzane są z naturalnych materiałów. Przy czym należy jednak wiedzieć, że należą one również do grupy materacy twardych, na których nie będzie wszystkim wygodnie. Z kolei materace lateksowe mają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu osoby uczulone na kurz i roztocza świetnie będą się na nich czuły. Materace kieszeniowe zbudowane są na specjalnych sprężynach pokrytych pianką, jednak są one zalecane tylko osobom lubiącym twarde podłoża na łóżku.

Share: