http://ipjforum.org/lezaki-na-taras-wygodne-meble-wypoczynkowe/ http://marriagematterstokids.org/wykorzystaj-facebook-szkolenia-ktore-pozwola-firmie-rozwinac-skrzydla/ http://jnbfgk.com/technorattanowe-modulowe-meble-ogrodowe/

Na co zwrócić uwagę przy montażu okien?

835
0
Share:

Właściwy i staranny dobór okna do naszego nowego domu, może sprawić, że nie tylko będzie nam się mieszkać wygodniej i lepiej, ale też zapewni nam większe bezpieczeństwo i pozwoli na pewne oszczędności.

Energooszczędne okna

Wybierając okna, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich energooszczędność. Ich konstrukcja musi zapewniać nam minimalny ubytek ciepła w miesiącach zimowych, a jednocześnie gwarantować dobre nasłonecznienie. Tego typu urządzenia kupić możemy choćby w sklepie okna-internorm.pl, gdzie producent oferuje nam nowoczesne i doskonałe jakościowo produkty. Energooszczędne okna będą nas kosztowały nieco więcej, ale ta inwestycja zwróci się stosunkowo szybko. Najkorzystniej współcześnie jest też stosować rozwiązania trzyszybowe, które szczególnie wydajnie magazynują ciepło słoneczne w miesiącach zimowych i redukują utratę ciepła praktycznie do zera.

Eliminujmy hałas i wodę

Okna powinny też gwarantować akustyczny komfort, zwłaszcza kiedy mieszkamy w okolicy ruchliwych tras lub w bezpośrednim centrum miasta. O właściwościach akustycznych okna informuje nas parametr Rw. Im wyższa wartość tego parametru, tym mniej hałasu będzie przepuszczać okno. Duży komfort dają produkty, gdzie współczynnik Rw wynosi 33. Liczbą 40 oznaczone są zaś te okna, które praktycznie nie przepuszczają żadnych dźwięków. Warto też zwrócić uwagę na klasę wodoszczelności okna. Przyjmuje się siedem klas oznaczających przepuszczalność produktu. Jednak prawdziwy komfort daję nam dopiero siódma klasa wodoszczelności. Okno oznaczone tą liczbą, przeciekać będzie dopiero, wtedy kiedy deszcz padający prostopadle do powierzchni okna będzie niesiony wiatrem o szybkości osiemdziesięciu kilometrów na godzinę. W naszych polskich warunkach oznacza to, że w praktyce jesteśmy posiadaczami okna, która nie przepuszcza żadnej wilgoci.

Share: