Na co zwrócić uwagę kupując tusz do drukarki?

302
0
Share:

Tusze do drukarek, mają do siebie to, że się kończą. Trzeba je wymieniać by drukarka pracowała. To oczywiste. Problemy zaczynają się dopiero wtedy, gdy stajemy przed półką pełną tuszy i nie wiemy, który wybrać. Na co zwrócić uwagę kupując tusz do drukarki?

Firma

Tusze oryginalne, to takie, które są produkowane przez firmę będącą również producentem drukarki. Oryginalny tusz jest idealnie dopasowany do danego modelu drukarki. Jest z nią w pełni kompatybilny, a jego używanie daje bardzo dobre efekty jakościowe i wydajnościowe.Tusze oryginalne mają swojego rywala w postaci zamienników. Są one produkowane przez firmy, które nie tworzą drukarek, a jedynie części eksploatacyjne do nich. Z założenia, powinny niczym (oprócz ceny) nie różnić się od tuszy oryginalnych. W praktyce – wszystko zależy od faktycznej jakości atramentu oraz solidności wykonania.

Wydajność

Wielu producentów podaje na opakowaniach tuszy wydajność wyrażoną w pojemności wkładu. Inni podają przeliczony koszt zadruku jednej strony w formacie A4. W przypadku tuszy oryginalnych, mogą też występować wersje XL. Są to tusze, których pojemność została znacznie zwiększona. Dzięki temu, można je rzadziej wymieniać. Takie tusze są świetną propozycją dla tych, którzy dużo drukują.

Kolor

Tusze do drukarek są dostępne w czterech kolorach – czarnym, żółtym, niebieskim i czerwonym. Ten ostatni bardzo często nazywany jest magentą. Rzadko, kiedy należy wymienić wszystkie tusze równocześnie.Taką samą kolorystykę można znaleźć zarówno w tuszach oryginalnych, jak i ich zamiennikach. Odcienie nie mają prawa różnić się między sobą w zależności od firmy. Ich napigmentowanie przekłada się jednak na jakość wydruku. Ma ona szczególne znaczenie, przy wydruku zdjęć lub grafik.

Cena

To bardzo ważny aspekt przy zakupie tuszy do drukarek. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wydajność atramentu oraz dopasowanie wkładu do poszczególnych modeli drukarek. Warto upewnić się, że wybrany przez nas wkład pasuje do posiadanej przez nas drukarki.Tusze oryginalne są sporo droższe od ich zamienników, czy tuszy regenerowanych. Wynika to z faktu, że firmy produkujące drukarki wydają sporo pieniędzy na innowacje związane z nimi. Producenci zamienników – pełnią rolę odtwórców. Przez to, mogą żądać niższej ceny za swoje produkty. Nie oznacza to, jednak że zamienniki są gorsze od tuszy oryginalnych. Nie ma takiej zasady, ale trzeba zwrócić szczególną uwagę na to by zamiennik był dobrej jakości. W przypadku oryginału, można mieć pewność, że jest on właściwej jakości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/c/25/tusze-oryginalne.html.

Share: