Moda na skitouring

377
0
Share:

Kolejki, skandaliczne ceny karnetów. Ogromna liczba narciarzy ścierających śnieg. A może fetysz każdego mężczyzny i kobiety, którzy są spragnieni wyzwań? Po drugiej stronie stoku śnieg jest bielszy, bardziej naturalny oraz puszysty. Ciężko doszukać się przyczyn dlaczego skitouring stał się tak popularny.

Wyścig szczurów

Bez względu na powód. Trend jazdy po drugiej stronie zbocza zyskuje z roku na rok coraz więcej sympatyków. Oczywiście znajdą się i tacy, którzy nigdy nie byli przekonani do kurortów i bezpiecznych tras. Takich ludzi podniecają napisy typu „niebezpieczeństwo” lub „nieczynny stok”.W tym sporcie liczy się adrenalina. Możliwość zrobienia sobie zdjęcia na stoku z czarnymi znacznikami nie jest tak samo podniecająca jak zjazd z trasy, która jest wyłączona z planu.

Narty i producenci wiązań starają się sprostać coraz większym oczekiwaniom co do jakości wykonania, a co za tym idzie komfortu i solidności kolejnych modelów. To wyścig szczurów, gdzie coraz lżejsze zestawy ułatwiają wspinaczkę bez potrzeby przechodzenia na kompromis podczas zjazdów. Dla niektórych wiązania skiturowe atomic są wyznacznikiem jakości. Wszystko co może zapewnić niską wagę, a zarazem nie pogorszyć zjazdu jest na wagę złota.

Ciekawe pomysły

Najnowszym patentem jest wiązanie boczne, które posiada technologię uwalniania palca w razie, gdyby miało dojść do nieszczęśliwego wypadku. Ułatwia to uniknięcie potencjalnego urazu stawowego.

Do najbardziej przełomowych lekkich wiązań, które łączą wygodę użytkowania z lekkością należą te, które są kompatybilne z większością butów narciarskich. Ich wybór zależy od preferencji, ale nikt nie lubi ich zmieniać. Raz dobrane buty pozostają na zawsze i są gwarancją komfortu użytkowania.

Dlaczego jest to tak ważne?

Podczas wspinaczki im lżejszy bagaż tym lepiej. Kto chciałby się wspinać z ciężkim zestawem na nogach? Tutaj każdy kilogram jest istotny, bo zabiera więcej energii podczas wspinaczki, którą wolelibyśmy przeznaczyć na zjazd ze stoku.

Dobór wiązań zależy od wagi, umiejętności oraz stylu jazdy. Im agresywniej jedziesz, tym bardziej solidnych wiązań będziesz potrzebował. Tutaj nie ma miejsca na sentyment, jak w przypadku butów. Jeżeli masz do wyboru wiązania skiturowe atomic lub inne, to wybierasz te, które odpowiadają twojemu stylowi jazdy i masie twojego ciała.

Jedno jest pewne. Ten trend nie będzie ustępował, ponieważ śniegu coraz mniej, na tyle mniej, że kurorty wspomagają się armatkami śnieżnymi. Niektórzy zawsze będą woleli wydać raz duże pieniądze, żeby potem móc jeździć po białych i stromych zboczach niż płacić kilkakrotnie za zjazd po sztucznym śniegu w ośrodku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/narty-i-wiazania/819-219-t-backland-wiazania-tourowe-819.html.

Share: