Metody hybrydowego zdobienia paznokci

264
0
Share:

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci nie jest prosta. W zależności od rodzaju zdobień, należy zdecydować się na odpowiednie przyrządy, bazy oraz lakiery. Co ważne, można je wykonać samodzielnie w domu, bądź też udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego.

Pierwsza opcja wymaga jednak odpowiednich akcesoriów i doświadczenia, a także zdolności manualnych i artystycznych.

Co to są paznokcie hybrydowe?

Paznokcie hybrydowe w ostatnich latach mocno zyskały na swojej popularności. Jest to metoda zdobienia oraz pielęgnacji paznokci. Wyróżniają się one w głównej mierze bardzo dużą trwałością w stosunku do manicure tradycyjnego.

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci: pyłki

W ostatnich latach największą popularnością cieszą się pyłki. Jest to pewnego rodzaju stylizacja paznokci, która znacząco odmienia manicure hybrydowy i jego wygląd. Pyłki występują w wielu formach. Wśród nich można znaleźć chociażby Chrome Effect, który daje efekt lustrzanej tafli lub 3D Holo Effect, którego kolor zmienia się pod wpływem światła, a satynowa powłoka prezentuje się nienagannie.

Zasadą aplikacji pyłków jest to, że wszystkie aplikuje się na warstwę utwardzonego wcześniej Dry Top’u, czyli produktu, który nie posiada warstwy lepkiej (dyspersyjnej). Jest ona najlepszą bazą dla tego typu zdobień.

Na samym początku należy nałożyć wybraną bazę, a następnie dwie warstwy kolorowego lakieru oraz – na samym końcu – Dry Top. Warto mieć na uwadze, że bazę należy trzymać pod lampą UV znacznie krócej, bowiem około piętnastu sekund. Ostatnim krokiem jest już po prostu nałożenie wybranego pyłku. Można tego dokonać palcem w rękawiczce lub pacynką.

Resztki niewtartego pyłku należy usunąć z pomocą puchatego pędzelka. Aby efekt utrwalić, warto ponownie nałożyć na paznokcie Dry Top. W zależności od wybranego produktu, można zaaplikować jego dwie warstwy. To właśnie metoda hybrydowa zdobienia paznokci.

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci: inne sposoby

Oprócz pyłków, dużą popularnością cieszą się między innymi cyrkonie oraz bulion. Te w szczególności można spotkać na paznokciach kobiet w trakcie ślubów oraz wesel. Aby je nałożyć, należy na początku wykonać manicure hybrydowy według standardów, to jest: zaaplikować bazę, dwie warstwy lakieru hybrydowego oraz topu. Na gotowe paznokcie nałożyć pędzelkiem cienką bazę, a na nią cyrkonie lub bulion. Efekt można utrwalić z pomocą lampy UV. Wówczas istnieje pewność, że układ ozdób nie zmieni się nawet przez następnych kilka tygodni. Wystarczy przytrzymać paznokcie pod światłem UV przez około trzydzieści sekund.

Share: