http://dylanferrandis.com/wygoda-na-tarasie-naroznik-tarasowy/ http://memoriasdovicedo.org/technorattanowe-fotele-na-taras/ http://lacatedralstudios.org/zakladanie-spolki-a-pomoc-prawna/

Małe domy coraz popularniejsze, czyli jak mieszkają Polacy

1016
0
Share:

Kto z nas nie marzy o własnym, przytulnym kącie, w którym wszystko można urządzić pod siebie? No właśnie, takie pragnienia podziela coraz więcej Polaków. Jakie więc jest wymarzone mieszkanie albo dom?

Dom czy mieszkanie?

Od jakiegoś czasu można zaobserwować wyraźny trend – mieszkańcy miast, zwłaszcza wielkich aglomeracji, coraz chętniej uciekają na wieś w poszukiwaniu ciszy, spokoju i chwili wytchnienia od miejskiego zgiełku. Polskie wsie i tereny podmiejskie zaczynają coraz gęściej wypełniać się nowymi domkami, które – nie bez przesady można powiedzieć, wyrastają jak grzyby po deszczu.
Nie oznacza to jednak, że każdy buduje od razu duży, wielopiętrowy dom. Ba, piękne i małe domy parterowe wcale już nie są rzadkością w krajobrazie polskich wsi i suburbiów. Coraz więcej osób przedkłada przestrzeń ciekawą i tak zaaranżowaną, żeby była funkcjonalna, nad wielopiętrowe domy, w których co prawda wiele się zmieści, ale nierzadko ta olbrzymia przestrzeń bywa nie w pełni wykorzystania, przytłaczająca lub po prostu kiepsko rozplanowana.

Ciasny, ale własny?

Polacy zaczęli preferować domy o mniejszych rozmiarach nie tylko ze względu na wygodę, ale także koszty. Nie da się ukryć, że budowa małego, parterowego domu pochłonie zdecydowanie mniejszą część domowego budżetu niż większy dom piętrowy lub wielopiętrowy.
Warto zaznaczyć, że jednym z większych kosztów w trakcie budowy są klatki schodowe. Także podpiwniczenie potrafi zjeść sporą część budżetu przeznaczonego na nas nowy, wymarzony dom. Jeśli nasze fundusze są ograniczone, warto więc zrezygnować z domów piętrowych na rzecz mniejszego domu parterowego.

Share: