https://przyjazne-wnetrza.pl https://wingate.biz/wyjazd-do-pracy-do-niemiec-o-czym-pamietac/ http://greenrepublic.pl

Maksimum jesiennej przyjemności ogrodowej

1102
0
Share:

Nie tylko wiosną czy latem przebywanie w ogrodzie może sprawiać nam maksimum przyjemności. Odkryjmy także smaki, zapachy i kolory jesieni! Przekonamy się, że warto dać się ponieść inspiracjom i impresjom płynącym sobie spokojnie od jesiennego ogrodu. Wykorzystajmy nitki babiego lata i zasłony z deszczu do tego, żeby poczuć się nieco inaczej, żeby odkryć w świecie i w sobie coś zaskakującego – co nie pokazuje się w pełni wakacyjnego słońca, ale ukrywa się pośród wielokolorowych liści, które spadły z drzew.

Smaki jesieni

Bogactwo jesiennych doznań ogrodowych to kolor, ale też smak – jabłkowy, gruszkowy, dyniowy, śliwkowy, malinowy. Nauczmy się doceniać dary natury, podsuwane przez sad czy warzywniak. Przetwarzajmy je i przechowujmy na zimę, ale też kosztujmy ich na tle jesiennego pejzażu. Umożliwią to duże grille ogrodowe – sprzęt idealny do gotowania w plenerze, także jesienią. Na przykład na tarasie czy w altance, w której ustawimy wygodne meble ogrodowe, żeby każdy gość mógł się rozsiąść i kosztować serwowanych przez nas pyszności.

Kolory jesieni

Niezwykle inspirujące są także barwy jesiennego ogrodu. Zjawiskowe i poniekąd postimpresjonistyczne. Pomarańczowe dynie, aksamitki, jarzębina. Do tego wszelkie odcienie zieleni, brązu i czerwieni. Kolorystyczne kompozycje jesienne są czarujące i grzechem byłoby ich nie wykorzystać. Na przykład do dekorowania wnętrz, które poprzez sezonowe aranżacje nabiorą swoistego charakteru.

Dźwięki jesieni

Jesienią warto udać się do ogrodu także dla pięknych dźwięków, które skomponują się w autentyczną muzykę relaksacyjną. Szelest liści, które leżą na trawniku, w które wchodzimy podczas przechadzki. Szum wody płynącej w ogrodowym wodospadzie. Wiatr i deszcz. Onomatopeje wypełniają się dźwiękami w jesiennym ogrodzie.

Share: