Łóżka z materacem – jakie modele wybrać

648
0
Share:

Wybór odpowiedniego łóżka z materacem dla wielu z nas wiąże się jedynie z kupnem samej ramy lub też kupna konkretnego łóżka rozkładanego, takiego jak kanapa czy sofa. Coraz więcej ludzi decyduje się jednak na kupno łóżka z materacem, dzięki czemu jeszcze lepiej możemy dopasować przedmioty do naszych potrzeb. Jakie produkty powinny wzbudzić nasze zainteresowanie? Jakich tworzyw powinniśmy unikać?

Łóżka z materacem – materace piankowe, sprężynowe, warstwowe

Łóżka z materacem są najczęściej sprzedawane jako jedna część, przy czym klienci mogą samodzielnie wybrać rodzaj materaca. W Polsce znajdziemy wiele interesujących modeli materacy, w tym materace kieszeniowe, sprężynowe, materace piankowe czy wielowarstwowe. Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie materace wielowarstwowe i kieszeniowe. W przypadku tych pierwszych zazwyczaj posiadają one warstwy termoplastyczne, idealnie dopasowujące się do naturalnych kształtów naszego ciała. Innymi warstwami są te wykonane z naturalnych włókien kokosowych czy trawy morskiej. Ich działanie polega na wchłanianiu nadmiaru wilgoci i hamowanie powstawania pleśni i rozmnażania drobnoustrojów wewnątrz materaca.

Materace kieszeniowe – nowość na rynku

Materace kieszeniowe to swoista nowość – w ich wnętrzu znajdziemy sprężyny odseparowane od siebie przy pomocy niewielkich kieszonek. Dzięki temu materac ugina się w optymalny sposób, wyłącznie w miejscu, gdzie znajduje się pole nacisku. Kieszenie uniemożliwiają też ocieranie się sprężyn o siebie, przez co konstrukcja jest bardzo cicha.
Jeśli szukamy materaca nieco tańszego dobrym wyborem będą produkty wykonane z pianki. Są one lekkie, zapewniają komfort podczas snu.
Łóżka z materacem kupować można zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Warto jednak wcześniej na własne oczy przekonać się, z jakiego materiału wykonana jest konstrukcja ramy oraz czy wymiary łóżka faktycznie odpowiadają naszym potrzebom.

Share: