Laserowe zamykanie rozszerzonych naczynek

886
0
Share:

Rozszerzone lub pęknięte naczynka będące przypadłością osób o cienkiej cerze i kruchych naczyniach krwionośnych, nie wyglądają zbyt estetycznie. Warto spróbować któregoś z zabiegów zamykania naczynek, by znów cieszyć się cerą o równomiernym kolorycie, bez nieestetycznych zaczerwienień.

Czy rozszerzone naczynka to choroba?

Rozszerzające się, kruche naczynia włosowate występujące w skórze twarzy to dość powszechny kłopot. Występują u osób, które mają obciążenia genetyczne, naturalnie wrażliwą i cienką cerę, a także problemy z krążeniem wynikające z nieszczelnych, kruchych naczyń włosowatych.
Podatne na rozszerzanie naczynka czasem pękają – jest to bezbolesne i nieszkodliwe, jednak po pęknięciu zanim naczynko wchłonie się, mija kilka lat, a czerwone plamki szpecą skórę. Rozszerzające się naczynka to nie choroba, lecz przypadłość. Można zapobiegać nadmiernemu uwidacznianiu się pękania naczynek przez uszczelnianie naczyń włosowatych, stosowanie profilaktycznych kremów oraz unikanie czynników poszerzających naczynia: picia kawy, alkoholu, nagłych zmian temperatur, długiego opalania, itp.

Jak pozbyć się zmian naczynkowych?

Zamykanie naczynek oferowane jest w wielu gabinetach kosmetycznych z użyciem lasera. Jest to najpopularniejsza i bardzo efektowna metoda pozbywania się problemu cery naczynkowej.
Zabieg polega na wprowadzeniu energii z lasera w głąb naczyń, co powoduje ich rozgrzanie, odparowanie wody i rozpad ścianek uszkodzonego naczynia, które zostają momentalnie wchłonięte. Zabieg laserowego zamykania naczynek jest relatywnie niedrogi, nawet gdy wziąć pod uwagę, że należy go wykonać do 5 razy w odstępach kilkutygodniowych.

Jak dbać o cerę naczynkową po zabiegu?

Cera naczynkowa jest bardzo wymagająca w pielęgnacji, szczególnie gdy podda się ją zabiegowi laserowego usuwania zmian. Zamykanie naczynek laserem wymagać będzie od pacjentki, by zastosowała się kategorycznie do wymagań pozabiegowych. Przed wykonaniem zabiegu zaś, kobieta ma obowiązek rzetelnego wypełnienia ankiety zdrowotnej określającej, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu.
Zamykanie naczynek to bezbolesny zabieg wykonywany bez interwencji chirurga, niemniej jednak dość ryzykowny, gdy nie będziemy stosować się do zaleceń. Do kilku tygodni po zabiegu należy unikać kawy i alkoholu, ale także opalania, sauny, a nawet intensywnego wysiłku fizycznego – chodzi o to, by nie uszkadzać struktury świeżo zamkniętych naczyń i nie powodować w nich wzrostu ciśnienia.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

Share: