Kursy sportów ekstremalnych

512
0
Share:

Sporty ekstremalne nie od dziś cieszą się popularnością. Niemniej jednak, w ostatnich latach wyjątkowo dużo osób zaczyna zapisywać się na kursy spadochronowe, czy kursy nurkowania. Dlaczego ludzie tak chętnie uprawiają tego typu dyscypliny? Jak wybrać najlepszy dla siebie kurs?

Walka z własnym lękiem

Wydaje się, że dla wielu osób na przykład zapisanie się na kurs spadochronowy to walka ze swoim lękiem. Nie brakuje bowiem osób, które mają lęk wysokości, jednak nie chcą się z tym pogodzić. Trzeba przyznać, że udział w kursie spadochronowym to dosyć radykalna terapia lęku wysokości, jednak jakże skuteczna.
Niewątpliwie, człowiek jest istotą, która stale odczuwa potrzebę samodoskonalenia. Przezwyciężanie własnych słabości jest natomiast właśnie samodoskonaleniem. Warto jednak pamiętać, aby nie szarżować. Osoba z lękiem wysokości nie powinna rozpoczynać od skoków z olbrzymiej wysokości. Ponadto, podczas kursu spadochronowego przez dłuższy czas powinna skakać razem z instruktorem.
Rzecz w tym, że nawet osoby, które są przekonane, iż chcą podjąć próbę przezwyciężenia lęku, mogą nie dać rady. Przykładowo może dojść do sytuacji, że odważą się wyskoczyć ze spadochronem ze śmigłowca, ale po drodze stracą przytomność. Łatwo wtedy o tragedię, dlatego do terapii lęków trzeba podchodzić z rozsądkiem.

Przyjemność w strachu

Dla osób, które mają lęk wysokości, kurs spadochronowy to trudne doświadczenie. Jednakże, są również ludzie, którzy biorą udział w takim kursie tylko dla przyjemności. Mowa tu o osobach, które nie mogą żyć bez mocnych wrażeń.
Bardzo często osoba taka nie boi się wysokości bardziej niż przeciętny człowiek. Nie ma tu więc mowy o jakiejkolwiek chorobie lękowej. Jednakże, ten zdrowy strach jaki odczuwa ta osoba sprawia jej przyjemność. Bierze więc ona udział w kursie spadochronowym, aby zażyć nieco przyjemności.

Jak wybrać kurs dla siebie?

Dla wielu osób wybór odpowiedniego kursu sportu ekstremalnego jest oczywisty. Wybierają po prostu to, czego się boją, gdyż chcą przezwyciężyć strach. Jednakże, jak już wspomniano, nie każdy ma taką samą motywację. Osoby szukające w sportach ekstremalnych przyjemności kierują się przy wyborze kursu nieco innymi kryteriami.
Wydaje się, że najlepiej wybrać po prostu to, co najbardziej się lubi. Niektórzy lubią czuć pęd wiatru i lubią wysokość, dlatego też wybierają kurs spadochronowy. Inni natomiast wolą podziwiać głębiny oceanów, więc zapisują się na kurs nurkowania.
Artykuł powstał we współpracy ze Strefą Silesia z Gliwic

Share: