Kuchnia w ulubionym stylu

439
0
Share:

Mnogość poszczególnych stylów wnętrzarskich sprawia, że obecnie nie jest trudno zrobić kuchnię nie tylko praktyczną, ale także odpowiadającą osobistym wymaganiom. Chociaż spora część osób wykonujących remont w kuchni stawia na obecnie najmodniejszy trend, jakim jest nowoczesny minimalizm, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć kuchnię po swojemu.

Meble kuchenne Warszawa- zgodnie z panującą modą

Oczywiście modne meble kuchenne z Warszawy będą podziwiane przez domowników i gości, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że trendy się zmieniają i za 10 lat w modzie może być coś zupełnie innego. Jednakże mimo to większość osób zamawiających obecnie meble kuchenne stawia na biel w połysku lub półmacie. Nie jest to jedynie kwestia mody.

Po prostu te meble prezentują się bardzo dobrze, estetycznie i elegancko. Rozjaśniają nawet najmniejsze pomieszczenie, dodając mu optycznie wielkości. Do tego można dodać drewniany, kamienny blat lub po prostu zdecydować się na wersję budżetową z płyty meblowej, która także prezentuje się bardzo dobrze i jest trwała.

Odrobina awangardy

Pewna część odważnych klientów stolarzy decyduje się także na meble w kolorach, takim jak czerwień, żółć czy granat. Oczywiście by całość prezentowała się ze smakiem, należy bardzo uważać, by nie przesadzić z tą aranżacją. Reszta kuchni musi być raczej stonowana. Kolory ścian oraz płytek najlepiej utrzymać w bieli czy jasnej szarości. Co prawda moda wnętrzarska jest tylko inspiracją, ale łączenie ze sobą przeciwstawnych barw na powierzchni meblowej może doprowadzić do efektu przesady.

Czy fronty czerwone lub jaskrawo żółte sprawdzą się w każdym mieszkaniu? Idealnie byłoby, by w takiej sytuacji tylko meble kuchenne z Warszawy były tak mocnym akcentem, zaś reszta domu była zdecydowanie jednolita. Wtedy całość będzie się prezentować awangardowo, ale nie przypadkowo.

Meble kuchenne Warszawa – stara dobra klasyka

Trzeba pamiętać, że klasyka jest zawsze w modzie i obecne trendy wcale nie wykluczają zdecydowanie się na meble kuchenne w kolorze drewna. Dąb, grusza czy wiśnia mogą być doskonałym wyborem do kuchni utrzymanej w stylu klasycznym. Dodatkowo oczywiście taka kuchnia nie musi być z prawdziwego drewna. Płyta doskonale będzie je imitować i sprawdzi się też jakościowo.

Klasyka to wybór dla miłośników mebli na wiele lat, który cenią to, co wysmakowane, zawsze eleganckie i nie muszą krok w krok podążać za zmieniającymi się trendami w meblarstwie. Meble w odcieniach drewna idealnie pasują do ścian w jasnych barwach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://bbmeble.pl – meble kuchenne Warszawa

Share: