Kompaktowe i funkcjonalne – kasy fiskalne do małego sklepu

301
0
Share:

Obsługa klientów w małej placówce handlowej wiąże się z naprawdę intensywną pracą. A wiele codziennych obowiązków jest często na głowie 1 osoby – właściciela sklepu. W przypadku takiej działalności warto więc pomyśleć o rozwiązaniach, które zautomatyzują pracę. Duże wsparcie może zaoferować m.in. funkcjonalna kasa fiskalna.
 
Jakie rozwiązania technologiczne, stosowane w kasach fiskalnych, decydują o funkcjonalności tych urządzeń elektronicznych? Codzienną pracę na pewno ułatwia obecność modułu elektronicznej kopii paragonów. Ponadto, przy wdrażaniu kasy rejestrującej w małym punkcie handlowym, zawsze warto ustalić, czy dany model pozwoli na zaprogramowanie w swojej pamięci wszystkich elementów asortymentu. Co jeszcze ma znaczenie przy wyborze urządzenia fiskalnego dla niewielkiego sklepu?
 

Dopasowanie urządzenia do potrzeb firmy

Podatnicy prowadzący małe placówki handlowe, którym zależy na zainstalowaniu odpowiedniej kasy rejestrującej, często spotykają się z zaleceniem, żeby dostosować urządzenie do oczekiwań firmy. Pytanie jednak, co takie stwierdzenie oznacza w praktyce? Zazwyczaj polega to na przyswojeniu najważniejszych informacji na temat rozwiązań technologicznych, które są obecnie dostępne na rynku fiskalnym. W tym celu trzeba m.in. sprawdzić, czym jest pojemność bazy PLU, programowalna klawiatura czy wydajność mechanizmu termicznego. Warto również zapoznać się z 2 rodzajami dzisiejszych kas – modelami z papierową lub elektroniczną kopią paragonów. Wybór sposobu archiwizacji danych wpływa później na komfort pracy oraz koszty eksploatacji. Ponadto, przed podjęciem ostatecznej decyzji i zamówieniem konkretnego urządzenia, najlepiej skonsultować się z przedstawicielem dostawcy technologii sprzedaży. Wsparcie renomowanego dystrybutora zapewni jeszcze lepsze dostosowanie kasy do potrzeb małego sklepu.
 

Gabaryty modelu do małej placówki

W przypadku chęci zainstalowania urządzenia rejestrującego w niewielkim punkcie handlowym, często duże znaczenie mają gabaryty tej technologii. Kasy fiskalne do małego sklepu powinny po prostu charakteryzować się kompaktowymi wymiarami. Dzięki temu nie będzie kłopotu z ich wygodnym rozlokowaniem na stanowisku obsługi klientów. Na szczęście w dzisiejszych czasach większość modeli, które są dostępne na rynku, to naprawdę nieduże urządzenia. Przedsiębiorca nie będzie więc miał problemu ze znalezieniem małej kasy fiskalnej, spełniającej oczekiwania sklepu. Tym bardziej, że niewielkie modele nie są wcale pozbawione praktycznych funkcjonalności. W urządzeniach tego typu również są stosowane moduły kopii elektronicznej, pojemne bazy PLU czy klawiatury wieloma z przyciskami funkcyjnymi.
 

Współpraca kasy z systemem MF

Jest jeszcze jedna kwestia, która aktualnie może mieć wpływ na wybór kasy rejestrującej – także tej do małego sklepu. Chodzi oczywiście o zmiany w przepisach fiskalnych, towarzyszące wprowadzaniu w Polsce systemu urządzeń online. Nowe regulacje prawne wejdą w życie na początku 2018 roku. Po ich ustanowieniu funkcjonować zacznie m.in. Centralne Repozytorium Kas. Ponadto, przedsiębiorcy będą stopniowo obligowani do wymiany dotychczasowych urządzeń rejestrujących – na modele zgodne z wprowadzonymi wymogami. Natomiast sposobem na uniknięcie tego obowiązku jest kasa posiadająca certyfikat „Online Ready”.
Szczegółowe informacje o planowanych zmianach i kasach gotowych na online można znaleźć w artykułach na kasyfiskalne2018.pl.

Share: