Kiedy dom szkieletowy pod klucz opłaca się najbardziej?

337
0
Share:

Dom szkieletowy pod klucz to rozwiązanie polecane osobom, którym zależy na czasie. Takie budynki są kompleksowo wykańczane, dzięki czemu możemy się do nich niemal natychmiast wprowadzić. Wystarczy jedynie odebrać klucze i wejść do swojego wymarzonego domu. Brak dodatkowych prac sprawia, że nie musimy martwić się o dodatkowe koszty. Zalet jest o wiele więcej.

Profesjonalne wykończenie budynku

Budynki w stanie deweloperskim posiadają jedynie najważniejsze elementy. Są one przygotowane do dalszych prac, jednak musimy liczyć się z tym, że wykończenie domu potrwa nawet kilka miesięcy. Wiele zależy od wielkości budynku. Im większa powierzchnia, tym większa ilość niezbędnych prac. Dodatkowym minusem jest fakt, że nie zawsze posiadamy dostateczną wiedzę na temat np. dostępnych na rynku materiałów.

Zupełnie inaczej jest w przypadku domów szkieletowych pod klucz. Są one w całości projektowane przez doświadczonych fachowców. Posiadają oni szeroką wiedzę, dzięki czemu budynek wykończony jest w sposób profesjonalny, a zarazem zgodny z aktualnie obowiązującymi trendami.

Dostęp do tanich materiałów wykończeniowych

Domy szkieletowe pod klucz wykonywane przez wybrane przez nas przedsiębiorstwo bazują na sprawdzonych materiałach wykończeniowych. Z pewnością dana firma niejednokrotnie przekonała się o ich wysokiej jakości. Warto dodać, że większość wykonawców posiada rozbudowane kontakty handlowe. Mogą oni negocjować rabaty i zniżki, dzięki czemu realizacja przedsięwzięcia jest o wiele tańsza.

Przeciętny klient nie może liczyć na tak wysokie obniżki cen, przez co narażony jest na wyższe koszty. Stawiając na gotowe rozwiązanie unikniemy wielu problemów, a także zaoszczędzimy sporą ilość gotówki. Ponadto już na starcie dowiemy się, jaki budżet będzie nam potrzebny. Podczas samodzielnego wykańczania domu zwykle część materiałów pozostaje niewykorzystana. Nie zawsze można zwrócić je do sklepu.

Błyskawiczna realizacja prac

W przypadku gotowych projektów wykonawca postępuje schematycznie. Doskonale zna każdy aspekt związany z wykończeniem danego budynku, dzięki czemu prace przebiegają sprawnie. Oszczędność czasu może być znacząca – często jest to nawet kilka miesięcy. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na zakup domu lub mieszkania pod klucz.

Nierzadko możemy wprowadzić do projektu własne sugestie. Mowa tutaj o kolorystyce, czy też wzornictwie. Nie musimy więc obawiać się, że ściany zostaną pomalowane na czerwono pomimo tego, że nie znosimy tego koloru. Mamy wpływ na sporą ilość detali.

Share: