Kask jeździecki – elementy niezbędny dla początkującego i profesjonalisty

336
0
Share:

Szukając ciekawej dyscypliny sportu dla siebie coraz więcej osób decyduje się na jazdę konną. Sport ten uznawany jest za ogólnorozwojowy, pozwalający zachować dobrą kondycję i zdrowie, a dodatkowo zalecany wszystkim, bez ograniczeń wiekowych. Chcąc rozpocząć naukę jazdy konieczny jest odpowiedni ekwipunek. Jaki?

Kask jeździecki, który ochroni głowę

Elementem, bez którego nie powinniśmy dosiadać konia, jest kask jeździecki. Kaski pozwalają na ochronę głowy podczas upadków, których nie brakuje w czasie nauki jazdy czy skoków przez przeszkody. Szukając idealnego kasku musimy mieć świadomość, że produkt ten musi idealnie przylegać do naszej głowy: nie może być on luźny czy zbyt ciasny. Wiele dostępnych modeli posiada niewielki daszek, który daje cień dla oczu podczas jazdy w słoneczne dni. Paski w kasku pozwalają na jego regulowanie i dokładne dopasowanie do głowy i szyi. Kask w czasie jazdy musi być zapięty – w innym przypadku po prostu spadnie nam z głowy w czasie upadku i nie spełni swojej roli. U producentów znajdziemy zarówno kaski dla osób dorosłych, jak i dla dzieci.

Wygodny strój jeździecki

Jaki strój wybrać na pierwszą jazdę konną? Instruktorzy podkreślają, że najważniejsza jest wygoda. Chcąc czuć się swobodnie i pewnie w siodle warto wybrać bryczesy – to elastyczne, przylegające spodnie przeznaczone do jazdy konnej. Niezbędne będą też wygodne buty – jeźdźcy chętnie wybierają sztyblety sięgające za kostkę. Taki but doskonale chroni stopę, pozwala na pewne utrzymanie się w strzemionach. Alternatywą są wysokie buty pod kolano, które często wykorzystywane są podczas konkursów jeździeckich. Dobrym pomysłem będzie także zaopatrzenie się w specjalne rękawiczki jeździeckie, które pozwolą nam ochronić skórę dłoni przed obtarciami.

 

Share: