http://hankasa.com.pl https://dowiedz-sie.com.pl/nowoczesne-meble-tarasowe-z-parasolem/ http://ogrodowepokrowce.pl

Jak żyć zagranicą i jak korzystać z dostępnych praw – czyli zasiłek rodzinny w Niemczech

512
0
Share:

Chyba nie trzeba mówić wiele na temat tego, że ciągle wiele osób wyjeżdża za granicę, do pracy. Bardzo często są to rodziny z dziećmi albo osoby, które właśnie za granicą chcą założyć rodzinę, bo tam widzą lepsze perspektywy. Mieszkając i pracując za granicą można korzystać z wielu pomocy, takich, jak np. zasiłek rodzinny w Niemczech.

 

Czym jest zasiłek rodzinny w Niemczech?

 

Zasiłek rodzinny w Niemczech to po prostu świadczenie, które jest wypłacane przez niemiecką kasę rodzinną. Taki zasiłek służy temat, aby można było zapewnić dziecku lub dzieciom, jak najlepsze warunki do życia i rozwoju. Jest to bardzo podobny zasiłek, do tego, który można spotkać w Polsce.

 

Kto ma prawo do zasiłku rodzinnego w Niemczech?

 

Pierwszy punkt i najważniejszy, jaki trzeba spełnić to legalne zatrudnienie w Niemczech. Oczywiście do zasiłku mają osoby, które wychowują wnętrze. Jeśli chodzi o te zatrudnienie to może być one w różnej formie: własna działalność, praca na cały etat, na pół etatu lub po prostu tylko praca sezonowa. O przyznanie tego zasiłku mogą ubiegać się również osoby, które pracują w Niemczech, ale składki na ubezpieczenie socjalne są odprowadzane w Polsce. Także po tych warunkach widać, że z zasiłkiem rodzinnym w Niemczech nie powinno być żadnego kłopotu.

 

Wysokość zasiłku rodzinnego

 

Jeśli chodzi o wysokość takiego zasiłku, to według danych wyglądało to w taki sposób w 2018 roku:

 

– pierwsze i drugie dziecko: 194€, czyli około 854zł

– trzecie dziecko: 200€, czyli około 880zł

– czwarte i kolejne dziecko: 225€, czyli około 990zł.

 

Oczywiście żyjąc i mieszkając w Niemczech nie można przeliczać wszystkiego na złotówki, ponieważ taki rachunek nigdy nie będzie odpowiedni.

 

Share: