Jak wybrać gaz pieprzowy?

812
0
Share:

Gaz pieprzowy jest jednym z najpopularniejszych środków samoobrony. Dobre opinie konsumentów zawdzięcza wielu niekwestionowanym zaletom. Jak wybrać dla siebie najlepszy gaz pieprzowy?

Rodzaje gazów pieprzowych

Sklepy oferują różne typy gazów pieprzowych. W zależności od naszych potrzeb i preferencji każdy z nich może stać się dobrym wyborem. Żelowy gaz pieprzowy ma duży zasięg i gwarantuje wysoką odporność na warunki atmosferyczne. W sytuacji zagrożenia w czasie deszczu czy silnego wiatru wykaże się bardzo dobrą skutecznością. Gazy pieprzowe w postaci żelu wymagają jednak wycelowania strumienia w twarz przeciwnika, podobnie jak gazy strumieniowe – nieco mniej odporne na silny wiatr czy deszcz.
Gaz pieprzowy pod postacią chmury cechuje się niebywałą prostotą użytkowania. Nie wymaga od użytkownika doskonałej celności, bowiem rozpylona chmura jest na tyle duża, by spokojnie objąć twarz agresora. Czynniki atmosferyczne mogą jednak wpłynąć na skuteczność gazu i efekt końcowy. Silny wiatr w wyjątkowych okolicznościach może nawet obrócić chmurę gazu przeciwko nam.

Który gaz pieprzowy wybrać?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wybór zależy od osobistych upodobań i personalnych obaw. Ułatwić go mogą dedykowane gazy pieprzowe.
Gaz na psy jest idealnym wyborem dla biegaczy, kurierów, listonoszy, bądź osób mieszkających lub przemieszczających się w okolicach, gdzie często bywają agresywne psy.
Gaz dla sportowców posiada barwnik UV oraz bardzo dużą odległość rażenia, która pozwoli na zachowanie bezpiecznego dystansu. Istnieją także gazy pieprzowe ukryte w przedmiotach codziennego użytku.
Szminka lub pióro mogą posiadać dodatkowe, skryte funkcje, o których nikt prócz posiadacza się nigdy nie dowie. Zminiaturyzowane gazy zapewniają wysoką mobilność i poręczność. Można je nosić w torebce, plecaku, kurtce i płaszczu. Bez problemu zmieszczą się także nawet w wąskich kieszeniach.

 Jak nosić gaz pieprzowy?

Gaz pieprzowy powinno się nosić w dedykowanych kaburach, które można przypiąć np. przy pasku, ale gaz obronny można schować także do kieszeni ubrania. Narzędzie samoobrony ukryte w plecaku bądź torebce nie spełni swojej roli w sytuacji podwyższonego ryzyka. W stresie znalezienie gazu schowanego w torebce z pewnością nie należy do łatwych zadań.

Share: