http://absenting.com.pl/pomoc-przy-tworzeniu-wlasnej-marki/ https://powloki.com.pl http://burofluo.com/elementy-ktorych-nie-moze-zabraknac-w-kuchni/

Jak wybrać dobre buty rowerowe?

490
0
Share:

Jeśli chcesz, możesz jeździć na rowerze w zwykłych trampkach czy przetartych adidasach, jednakże gdy tylko przestawisz się na profesjonalne buty rowerowe spd lub inny model obuwia wykorzystywanego przez zawodowych sportowców, od razu poczujesz różnicę. Aktywność stanie się przyjemniejsza i efektywniejsza. Warto o to zawalczyć.

Czy można jeździć na rowerze w „zwykłych” butach?

Oczywiście można. Żyjemy w wolnym kraju, w którym praktycznie wszystko jest dozwolone, ale zastanów się, czy przypadkiem zmiana obuwia nie byłaby dobrym posunięciem. Wszystko zależy od twoich oczekiwań. Jeżeli jazdę na rowerze traktujesz czysto rekreacyjnie, prawdopodobnie zwykłe buty spokojnie ci wystarczą.

W przypadku takiego „niedzielnego” uprawiania kolarstwa inwestycja w specjalistyczne modele butów rowerowych spd może ci się po prostu nie opłacić. Wypróbuj zatem swoje ulubione trampki czy super wygodne adidasy. Dopiero gdy na dobre wkręcisz się w kolarstwo, pomyśl o czymś porządniejszym.

Czym różnią się buty rowerowe od tych „zwyczajnych”?

Amatorzy kolarstwa dziwią się, że istnieje w ogóle coś takiego jak specjalistyczne buty rowerowe. Czy jest sens wydawać na nie pieniądze? Czy czymkolwiek różnią się one od normalnych adidasów? Różnice są znaczące, tyle że jako amator możesz nie dostrzegać ich na pierwszy rzut oka. A wszystko bierze się z nietypowej konstrukcji, dzięki której zawodowi sportowcy mogą jeździć szybciej, płynniej i efektywniej.

Zwróć uwagę chociażby na buty rowerowe spd. Ich działanie wynika z tego, że nie trzymają się one wyłącznie na nogach kolarza, a przed jazdą są wpinane w specjalne pedały (można je zastąpić zaślepkami przymocowanymi do zwykłych pedałów). Nie ma więc takiej możliwości, by stopa przy szybkiej jeździe wysunęła się z buta. Modele rowerowego obuwia mają również twardszą podeszwę i są po prostu bezpieczniejsze.

Jak znaleźć odpowiedni typ butów rowerowych?

Gdy już zapoznasz się z najpopularniejszymi odmianami butów sportowych spd, spróbuj udać się do dobrze zaopatrzonego sklepu, by przyjrzeć się im z bliska. Nie kieruj się tutaj wyglądem czy własnym zmysłem estetycznym. Nawet kiepsko prezentujące się buty mogą okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Koniecznie zwróć uwagę na to, w jaki sposób będziesz mógł zawiązać buty lub przymocować je do pedałów bądź stóp. Szukaj też modeli zapewniających dodatkową wentylację, pokrytych sporą ilością siateczki. Skutecznie odprowadzają one wilgoć ze stóp, zapewniając ci maksymalny komfort w trakcie jazdy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie buty rowerowe spd https://agasport.com.pl/buty-rowerowe-spd-cat-70.

Share: