Jak skutecznie uczyć się przez Internet?

790
0
Share:

Siec internetowa daje nam wiele możliwości rozwoju – możemy nie tylko uzupełniać naszą wiedzę z danych tematów, ale też uczestniczyć w dyskusjach, oglądać filmy związane z konkretnymi zagadnieniami. Przypadkowa wiedza może okazać się niewystarczająca Dla głodnych wiedzy z konkretnych dziedzin stworzono profesjonalne platformy e-learningowe. Co oferują? Jak z nich korzystać?
Platformy e-learningowe to portale dedykowane przede wszystkim osobom dorosłym (nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby korzystali z nich również ambitni nastolatkowie). Zazwyczaj znajdziemy na nich informacje związane z obsługą konkretnych programów komputerowych. Najczęściej dotyczą one projektowania przestrzennego, projektowania wnętrz, ale również grafiki użytkowej, obróbki zdjęć – możliwości jest naprawdę wiele! Materiały zamieszczone są w formie filmów w języku polskim – pogrupowane względem trudności, od podstaw aż po zaawansowane techniki użytkowania danych funkcji. Takie rozwiązanie pozwala na korzystanie z kursów osób początkujących, jak i średnio zaawansowanych.

Jak wygląda kupowanie kursu?

Aby móc zapoznać się z materiałami filmowymi konieczne jest ich wykupienie. W tym celu rejestrujemy się jako użytkownicy platformy i czekamy na potwierdzenie rejestracji. Kolejnym krokiem jest dodawanie do wirtualnego koszyka wszystkich interesujących nas produktów. Po zakończeniu oddawania pozostaje nam uiścić opłatę i czekać na jej zaksięgowanie. Po zaksięgowaniu materiały zostaną przypisane bezterminowo do naszego konta. Możemy korzystać z nich kiedykolwiek chcemy – to jedna z większych zalet nauki przez internet.
Jakie kursy cieszą się największym zainteresowaniem? Bez wątpienia są to: kurs Revit, kurs Inventor, kurs Autodac, Archicad.

Share: