https://fip.org.pl https://blogscooper.com/pomoc-socjalna-dla-rodzin-w-niemczech/ https://alexanderncsenate.com/czy-wiesz-czym-jest-aparat-do-kriolipolizy/

Jak leczyć alergię niklową?

1358
0
Share:

Alergia na nikiel jest bardzo powszechnym problemem, który zatacza coraz szersze kręgi. Zanieczyszczenie środowiska, intensywny kontakt z wszechobecnym metalem, modyfikowane jedzenie i niehigieniczny tryb życia przyczyniają się do rozwoju chorób skórnych, które powodują duży dyskomfort. Jakie są objawy alergii niklowej i jak radzić sobie z uciążliwym problemem? Sprawdź!

Swędząca i zaczerwieniona skóra w okolicach pępka – przyczyny

Alergia niklowa daje swoje objawy w miejscach, które mają bezpośredni kontakt z drażniącą substancją. Nikiel jest powszechnie stosowaną domieszką stali nierdzewnej. W efekcie większość metalowych przedmiotów codziennego użytku zawiera w swoim składzie drażniący czynnik. Nikiel występuje nie tylko w taniej biżuterii, ale również w wysokiej jakości sztućcach, monetach, sprzęcie AGD, oprawkach okularów, guzikach, a nawet kolorowych kosmetykach. Zaczerwieniona skóra w okolicy pępka, wysypka na nadgarstkach i na szyi, pękający naskórek na dłoniach i zapalnie skóry to najbardziej popularne symptomy, z jakimi na co dzień muszą mierzyć się alergicy.

Leczenie alergii niklowej

Pierwszym krokiem do zredukowania dokuczliwych dolegliwości jest redukcja kontaktu z alergenem. Niestety, mimo usilnych starań, całkowite wyeliminowanie niklu ze swojego otoczenia jest niemożliwe. Do tej pory nie udało się opracować środka, który wyleczy alergię. Jedyne, co możemy zrobić, aby codzienne życie było łatwiejsze, to niwelować intensywność reakcji alergicznych.  Lekarze pytani, jak leczyć alergię niklową, odpowiadają jednoznacznie – blokerami. Specjalne preparaty opracowane przez lekarzy i farmaceutów tworzą na skórze barierę, dzięki której alergen nie wnika w głębsze warstwy skóry.

Share: