http://veryfine.pl https://gayer.com.pl https://yaymicro.pl/bezpieczenstwo-podczas-jazdy-konnej/

Jak dbać o włosy latem?

1030
0
Share:

Lato to czas nieskrępowanej radości oraz moment, kiedy możemy nieco zwolnić i skorzystać z urlopu czy wakacji. Warto w ten czas mieć szczególne baczenie na nasze włosy – latem są one narażone na liczne uszkodzenia oraz silne promieniowanie słoneczne. Jak dbać o włosy i pielęgnować je podczas gorących, słonecznych dni?
Podstawą pielęgnacji jest dobranie odpowiednich szamponów i odżywek. Warto sięgać po produkty pozbawione parabenów i silikonów. W składzie najczęściej reklamowanych produktów znajduje się wiele chemii, która negatywnie wpływa na stan naszej skóry głowy oraz samych włosów. Zamiast nich wybierajmy lekkie i naturalne szampony z wyciągami z ziół, drzew, kwiatów. Naturalne składniki pełne są cennych mikroelementów. Dodatkowo zawarte w nich enzymy pobudzają cebulki do wzrostu, przywracają skórze jej naturalne pH, pozwalają na szybsze gojenie się niewielkich ran. Dobrym sposobem na pielęgnację jest także stosowanie wcierek – masowanie skóry głowy pobudzi krążenie, a zawarte we wcierkach składniki odżywcze uelastycznią włosy, poprawią ich wygląd.
Warto kupić także takie artykuły fryzjerskie jak nowe szczotki czy grzebienie. Unikajmy produktów wykonanych z twardych, plastikowych włókien. Znacznie lepszym pomysłem jest skorzystanie z grzebieni i szczotek z naturalnym włosiem lub też włosiem silikonowym. Będzie ono skutecznie rozczesywać włosy, jak i masować głowę.

Chroń głowę!

Ważne jest także to, jak chronimy nasze włosy. W przypadku dużych upałów koniecznie załóżmy czapkę, kapelusz lub też chustkę. Dzięki temu nasze włosy nie będą narażone na mocne promieniowanie słoneczne, a nasza głowa chroniona będzie przed udarem. W przypadku przebywania w miejscowościach nadmorskich w czasie kąpieli warto używać czepka – morska woda bogata jest w sól która podrażnia skórę i wysusza ją.

Share: