https://fip.org.pl http://defendingwisconsin.org http://sigrs-gisor.org/nowoczesny-zestaw-garnkow-kuchennych/

Idealne płytki podłogowe do salonu

1274
0
Share:

Każdy z nas marzy o pięknym domu, w którym będziemy czuć się dobrze i bezpiecznie. Z reguły też pragniemy, by była to przestrzeń zaprojektowana ze smakiem, w jakimś jednym określonym stylu. Takie projektowanie nie jest rzeczą najprostszą i wymaga zwykle sprawnego oka z dużym wyczuleniem na szczegóły. Głównym miejscem domu jest salon, gdzie spędzamy stosunkowo dużo czasu i gdzie gościmy rodzinę i przyjaciół. Warto, by szczególnie to miejsce urządzone było z rozmysłem. Podstawową rzeczą, nad którą zastanawiamy się przy projektowaniu salonu są płytki podłogowe. Ich właściwy wybór jest rzeczą niezwykle istotną, ponieważ w dużej mierze zdecydują one o charakterze tej przestrzeni. Oto kilka rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę, wybierając płytki podłogowe do salonu.

Przede wszystkim liczy się funkcjonalność

Na pierwszym miejscu musimy zdać sobie sprawę z tego, że dobry design w przypadku płytek to przede wszystkim ich funkcjonalność. Funkcjonalność jest czymś innym w przypadku salonu, a czymś innym, gdy mówimy o kuchni czy łazience. Zastanówmy się więc, co to znaczy w przypadku pokoju dziennego.
Idealnie byłoby, gdyby płytki służyły nam w salonie jak najdłużej. Muszą być więc one dostatecznie trwałe. Nikt przecież nie będzie miał ochoty na zrywanie podłogi w pokoju dziennym po kilku latach użytkowania, dlatego że płytki na przykład potłukły się. Płytki ceramiczne do salonu muszą też być łatwo zmywalne oraz posiadać odpowiedni design, który będzie pasować do całości.

Wybieramy rodzaj płytek

Chętnie wybieranymi płytkami są płytki z terakoty. Ma ona gładką powierzchnię, więc dość łatwo się je myje. Szkliwo może być zarówno błyszczące, jak i matowe oraz półmatowe. Ten wybór powinien być dostosowany do stylu, w jakim chcemy urządzić nasz salon. Trzeba jednak pamiętać, że terakota nie powinna być narażona na działanie niskich temperatur. Jeśli więc mamy w salonie na przykład wyjście na taras, warto pomyśleć, by w tym miejscu wybrać na przykład płytki gresowe.
Płytki gresowe mają tę zaletę, że są niezwykle twarde. Dzięki temu są między innymi odporne na ścieranie i mechaniczne zarysowania. To szczególnie potrzebne cechy w przypadku salonu, gdzie często przebywamy. Płytki te mają także małą nasiąkliwość wodną oraz są mrozoodporne. Twardość i wytrzymałość może być ich minusem, gdy samodzielnie postanowimy położyć je w salonie. Trudno się je bowiem wierci i przecina.
Wyjątkowo pięknie prezentują się w salonie płytki hiszpańskie, które charakteryzują się szerokim wyborem oryginalnych, pięknych wzorów. Bogatą ofertę takich płytek znaleźć możemy między innymi tutaj: http://www.paste-group.pl/. Należy jednak pamiętać, że płytki hiszpańskie mocno narzucą charakter wnętrza. Jeśli jednak poddamy się temu, możemy stworzyć w naszym salonie przepiękną aranżację, niby z magazynów.

Jakie parametry sprawdzać?

Płytki ceramiczne posiadają szereg parametrów. Warto się w nich zorientować, jeśli nie chcemy popełnić poważnego błędu. Przede wszystkim należy patrzeć czy płytki przeznaczone są na podłogę czy na ściany. Szczególnie ważna jest także klasa ścieralności. Powinna ona być jak najwyższa tam, gdzie występuje duży ruch, a więc również do salonu właśnie takie płytki sprawdzą się najbardziej.
Na koniec warto jednak raz jeszcze podkreślić, że idealny wystrój to taki, w którym wszystkie elementy harmonijnie ze sobą współgrają i komponują się. Nawet najlepsze płytki nie będą prezentować się dobrze, jeśli reszta elementów w salonie nie będzie się z nimi właściwie komponowała.

Share: