Idealne meble ogrodowe – co wybrać?

866
0
Share:

Wyposażenie ogrodu, tarasu czy balkonu to nie lada wyczyn, szczególnie jeśli szukamy wartościowych mebli w dobrej cenie. Na szczęście jest wiele możliwości zakupienia tego rodzaju produktów. Znajdziemy je przede wszystkim w sklepach producentów, ale również w sklepach ogrodniczych, budowlanych. Jakie okażą się najlepszym wyborem dla nas?
Podstawą jest określenie wielkości powierzchni jaką dysponujemy oraz zadecydowanie ile elementów konkretnego zestawu będzie nam potrzebne. W przypadku niewielkich balkonów nie mamy wiele możliwości kombinacji – zazwyczaj kupujący decydują się niewielki stolik i dwa fotele. Osoby posiadające przestronne tarasy oraz ogrody na szczęście nie muszą mierzyć się z tym problemem.
Wybierając się na zakupy warto wiedzieć, z jakich materiałów tworzone są konkretne meble. Najczęściej wykorzystywane materiały to technorattan i aluminium.

Meble technorattanowe – eleganckie i trwałe

technorattan jest tworzywem syntetycznym, odpornym na zarysowania, ścieranie, wnikanie brudu, działanie wilgoci czy zmiennych warunków atmosferycznych. Tworzywo technorattanowe do złudzenia przypomina wizualnie pnącza rattanowe. Dla kupujących istotne jest także to, że możliwe jest kupienie mebli technorattanowych w niezwykle szerokiej palecie kolorystyczne. Nowoczesne meble ogrodowe z technorattanu są również odporne na długotrwałe działanie promieni słonecznych,.
Drugim wykorzystywanym tworzywem jest aluminium – stanowi ono zazwyczaj także stelaż dla mebli technorattanowych. Meble aluminiowe są niezwykle lekkie, co sprzyja ich łatwemu przemieszczaniu.
Gdzie kupować? Najlepiej u producenta. Mamy wtedy pewność, że meble będą oryginalnie zapakowane i pochodzić będą z magazynów. Dodatkowo otrzymujemy na nie wieloletnią gwarancję.
Zaleca się ostrożność podczas kupowania mebli w sklepach budowlanych czy ogrodniczych – najczęściej są to modele powystawowe.

Share: