http://tofiq.org/garnki-stalowe-najlepszy-wybor-do-wlasnej-kuchni/ http://funniestfemale.com https://sseinc.org/znajdz-fotel-bujany-ogrodowy-na-taras/

Gdzie sprawdzi się system nawadniania trawnika?

678
0
Share:

Nie każdy właściciel ogrodu ma wystarczająco dużo czasu, by zadbać o dostarczenie roślinom takiej ilości wody, by zapewniła im dobre warunki do życia. To obowiązek, którego trzeba dopilnować codzienne. W upalne dnia nawet dwukrotnie.

Samo podlewanie ogrodu nie wystarczy, by cieszyć się pięknymi roślinami. Potrzebna jest jeszcze wiedza dotycząca tego, jak często wymagają one nawadniania i jakich ilości wody należy im dostarczać. Podlewanie tradycyjną metodą za pomocą węża ogrodowego może narobić szkód, które trudno będzie odwrócić. Wszystko będzie łatwiejsze, gdy zastosuje się automatyczne nawadnianie ogrodów.

Dla kogo?

Automatyczne systemy nawadniania trawników powstały m.in. z myślą o osobach, które po powrocie do domu chcą usiąść wygodnie w fotelu lub zająć się realizowaniem swojej pasji, a zamiast poświęcać czas na podlewanie ogrodu, wolą pobawić się z dziećmi, miło spędzić czas z całą rodziną lub w gronie znajomych.System nawadniania trawnika sprawdzi się również przy domach, których lokatorzy lubią podróżować. Wyjeżdżając na urlop lub choćby weekend nie trzeba obawiać się o to, że rosnące w ogrodzie rośliny nie dostaną swojej porcji wody. Jej nadmiar też nie jest powodem do zmartwień. Automatyczne nawadnianie ogrodów można wyposażyć w czujniki, które zatrzymają pracę urządzeń, gdy wystąpią opady deszczu. To, jak często i na jak długo zostaną one uruchomione zależy od tego, jak zostanie zaprogramowany sterownik.

Czy to nie za duże koszty?

Na rynku dostępne są systemy nawadniania trawników na tyle proste, by można było zainstalować ją samodzielnie. Najprostsze rozwiązania wystarczy podłączyć do wody. Nieco bardziej skomplikowane wymagają ukrycia zraszaczy w trawniku. Na jego powierzchnię wychylają się one jedynie podczas pracy. W stanie spoczynku nie są przeszkodą dla kosiarki.Łatwiejsze jest zainstalowanie linii kroplujących, które układa się na powierzchni gruntu. W ten sposób zapewnia się nawadnianie kwiatowych rabat, krzewów i ogródków skalnych. Metoda ta przydaje się w przypadku roślin, w pielęgnacji których nie jest zalecane zraszanie liści. Woda podawana przez linię kroplującą trafia bezpośrednio do gruntu.Automatyczny system nawadniania trawnika pozwala wygenerować oszczędności w wydatkach związanych z kosztem wody przeznaczonej do podlewania roślin. Automatyczny sterownik może puścić ją o bardzo wczesnej porze dnia, zanim wzrośnie temperatura powietrza i zwiększy się parowanie. Dzięki temu niemal każda kropla trafia do punktu przeznaczenia, czyli rośliny.

Share: