Fotobudka – co to takiego?

429
0
Share:

Fotobudki cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie na przyjęciach weselnych czy też na osiemnastkach. Można je już nawet zobaczyć na przyjęciach urodzinowych zorganizowanych dla dzieci. Decydując się na wynajem takiej fotobudki, można mieć pewność, że gości będą się świetnie bawić. Czym jest i jak działa fotobudka?

Fotobudka – co to takiego?

Fotobudki w Polsce stają się coraz bardziej popularne, a w USA są bardzo dobrze znane od wielu lat. Podobnie zresztą jak w Korei Południowej. Fotobudka jest mile widziana szczególnie na weselach, ale można ją wynająć niemalże na każda okazję – nawet na urodziny czy też jaką imprezę. Jest to świetna atrakcja z okazji najróżniejszych przyjęć okolicznościowych.

Wyróżnia się dwa rodzaje fotobudek. Do dyspozycji jest mobilne urządzenie, które działa na zasadzie przenośnego studia fotograficznego. Drugi rodzaj fotobudek to takie, które można zrobić samodzielnie, zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Można w takiej budce umieścić nawet aparat, który będzie wywoływał zdjęcia natychmiast po ich zrobieniu.

Zasada działania fotobudki

Fotobudka jest czymś, co pozwala na wykonanie nietypowych zdjęć, co samo w sobie sprawia ogromną przyjemność. Zasada działania takiego urządzenia jest banalnie prosta. Wystarczy usiąść przed obiektywem znajdującym się we wnętrzu fotobudki, po czym nacisnąć start na ekranie dotykowym. Aparat jest ustawiony tak, aby wykonać serię kilkunastu zdjęć, które potem zostają automatycznie wydrukowane.

W fotobudkach do dyspozycji jest wiele najróżniejszych gadżetów, dzięki którym można stworzyć oryginalne zdjęcia. Ponadto wiele firm wynajmujących fotobudki umożliwia otrzymanie płyty CD z wszystkimi wykonanymi zdjęciami czy też nawet galerię fotografii w wersji online. Można dowolnie zmieniać tła i wydrukować nawet własne logo czy tekst na zdjęciu.

Jak wygląda kwestia wynajmu takiej fotobudki?

Wiele osób z pewnością zastanawia się nad tym, ile kosztuje wynajęcie takiej fotobudki na wesele czy też na przyjęcie urodzinowe. Wszystko oczywiście zależy od firmy i modelu urządzenia. Znaczenie ma także to, na jaki czas chcemy wypożyczyć fotobudkę i czy chcemy także skorzystać z jakiś dodatkowych usług.

Przykładowo za dwie godziny użytkowania fotobudki, zapłacimy 900 złotych. Oprócz samej fotobudki w cenę wliczona jest także obsługa operatora i animatora. Do dyspozycji mamy nielimitowaną ilość wydruków i personalizacji odbitek. Można także liczyć na płytę DVD ze wszystkimi zdjęciami wykonanymi przez gości oraz na galerię zdjęć online i mnóstwo gadżetów do robienia ciekawych zdjęć.

Share: