http://mebleogrodowe-24.pl http://naropa2016.org/w-poszukiwaniu-idealnego-wyposazenia-kuchni-i-jadalni/ http://parasoleonline.pl

Estetyka jazdy konnej

738
0
Share:

Jazda konna wyróżnia się spośród pozostałych form rekreacji czy sportu. Nie tylko tym, że wiąże się z emocjonalnym kontaktem z żywą istotą. Ale także estetyką, czyli prezentacją konia i jeźdźca. Piękno samo w sobie – rumak galopujący pośród pól. Nie wymaga już żadnej oprawy. Prezentuje się romantycznie, poetycko czy malarsko. To estetyka, której podstawę stanowi uwolnienie i ekspresja. Bliskość natury, którą w najlepszy sposób reprezentuje potężne zwierzę.

W stronę estetyki romantycznej

Człowiek często wykorzystuje ten rodzaj piękna, jaki zapewnia jazda konna. Romantyzm bycia. Wolność – nieskończona i wszechogarniająca. Liczy się nie tylko naturalne piękno konia, ale także wspaniałe pejzaże. Zupełnie jak w romantycznej koncepcji – ważna jest całość, w której uczestniczy człowiek. Oto powrót do romantyzmu, który możemy sobie zafundować w XXI wieku, udając się na przejażdżkę.

W stronę estetyki oficjalnej

Ale jazda konna to nie tylko takie swobodne wyprawy. To również pokazy, parady i konkursy. Przepisowe stroje dla jeźdźca oraz specjalna prezentacja konia. Na takie okazje zarezerwowana jest na przykład wymyślnie zapleciona grzywa. Najczęściej wykonuje się eleganckie koreczki. Fryzurę konia upiększyć można dodatkowo rozmaitymi ozdobami. Rzeczy tego typu oferuje sklep jeździecki Equishop. Znajdziemy tutaj m.in.: pierścienie do grzywy Crystal, kokardki, grzebień do grzywy Alu, silikonowe gumki do grzywy.

W stronę estetyki nowoczesnej

Jeśli mówimy o estetyce jazdy konnej, to trzeba także wspomnieć o prezentacji jeźdźca. W tym zakresie warto zdać się na stylistykę, którą rozwija marka Pikeur – niemiecki producent odzieży do jazdy konnej. Proponują oni niesamowite kolekcje jeździeckich ubrań damskich, męskich i dziecięcych. Przekonają nas, że połączenie sportowego komfortu i nowoczesnej estetyki jest możliwe.

Share: