Domy drewniane pod klucz, czyli jak pozyskać dom gotowy do mieszkania

683
0
Share:

Budowa domu to bardzo wymagający etap w życiu wielu osób. Istnieje jednak bardzo ciekawe rozwiązanie w postaci zamówienia gotowego domu drewnianego pod klucz, który będzie po oddaniu gotowy do wykończenia i użytkowania. Rozwiązanie takie jest bardzo komfortowe i atrakcyjne pod wieloma względami. Poniżej przedstawiamy, na czym ono polega.

Jak zamówić dom pod klucz?

Proces zamawiania domu pod klucz jest bardzo prosty i dużo szybszy niż tworzenie planów, zatwierdzanie ich czy inne czynności przy stawianiu standardowego domu. Domy drewniane pod klucz zamawia się w wyspecjalizowanych firmach, które oferują ich wykonanie. Z gotowego katalogu klient wybiera opcje, które najbardziej mu odpowiada i oczekuje na realizację zlecenia. Domy takie dostępne są w różnych wersjach, a firmy bardzo często uwzględniają indywidualne preferencje nowych właścicieli. Transakcja ta opiewa na wykonanie domu pod przysłowiowy klucz i oddanie go właścicielom w stanie umożliwiającym już tylko prace wykończeniowe.

Pod klucz, czyli jak?

Sformułowanie “pod klucz” bardzo często używane przez firmy oferujące budowę domów drewnianych. Oznacza, że oddawany nam dom jest w surowym stanie zamkniętym deweloperskim. Taki zwrot jest równoznaczny z doprowadzeniem wszystkich mediów, wstępnym ułożeniu płytek czy ścianek karton gipsowych oraz umożliwiającym rozpoczęcie prac wykończeniowych. Teoretycznie w takim stanie można już zamieszkać, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem. Domy w takim stanie są też idealnym sposobem na personalizację i dostosowanie ich do własnych potrzeb.

Share: