http://memoriasdovicedo.org/technorattanowe-fotele-na-taras/ https://gayer.com.pl http://greenrepublic.pl

Do czego może służyć szczoteczka do zębów?

1161
0
Share:

Tytuł tego artykułu to – jak łatwo się domyślić – oczywista prowokacja. Do czego niby mogą służyć szczoteczki do zębów, jeśli nie do mycia zębów? Na szczęście szczoteczka należy do grona uniwersalnych przedmiotów gospodarstwa domowego, więc i ją można „zatrudnić” do innych czynności, aniżeli tylko szczotkowanie uzębienia.

Jak w (nie)codzienny sposób wykorzystać szczoteczkę do zębów?

1. W celu wykonania manicure
Za pomocą szczoteczki do zębów można łatwo wykonać manicure. Oczywiście nie nałożymy nią lakieru na paznokcie, ale z powodzeniem możemy z jej pomocą wygładzić np. skórki w palcach. Warto jednak zaznaczyć, że do tego zadania znacznie lepiej nada się nowa szczoteczka. W starej, włosie jest już w pewnym stopniu uszkodzone, dlatego warto pomyśleć o mocnym i sztywnym włosiu, które znacznie intensywniej będzie oddziaływać na powierzchnię palca.
2. W celu oczyszczenia klawiatury komputera, lub pilota
Szczoteczki do zębów doskonale sprawdzają się w roli oczyszczania wąskich przestrzeni pomiędzy zębami. Dlaczego nie wykorzystać tej funkcji np. podczas czyszczenia klawiatury, lub innych przedmiotów o wąskich, trudno dostępnych powierzchniach? Szczoteczka do zębów doskonale poradzi sobie z przestrzeniami pomiędzy przyciskami, aczkolwiek należy pamiętać o dwóch zasadach. Po pierwsze – do oczyszczenia klawiatury stosuje się tylko suchą szczoteczkę a po drugie, należy to robić w miarę delikatnie. Zwłaszcza, jeśli ma się do dyspozycji nową szczotkę z twardym włosiem. Nawiasem mówiąc, w ten sam sposób można oczyścić inne, domowe przedmioty (np. tarkę).
3. W celu usuwania zanieczyszczeń z biżuterii
Szczoteczkę do zębów również można wykorzystać w celu usunięcia zabrudzeń z powierzchni biżuterii. Nie jest to zadanie łatwe, ale warto się na nie zdecydować. Oczywiście, jeśli złoty, bądź srebrny element jest wyjątkowo kruchy, lepiej czynność tą wykonajmy szmatką. Szczoteczka do zębów sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy biżuteria jest mocna a same zabrudzenia trudno schodzą.
4. W celu usuwania zanieczyszczeń z palników
Każdy, kto ma kuchenkę gazową, lub gazowo – elektryczną, doskonale wie, jak trudno usunąć z jej zakamarków resztki zabrudzeń. Do tego typu prac doskonale nada się szczoteczka, którą w międzyczasie należy zanurzać w detergencie (bądź occie). Efekt murowany i… gwarantowany!
Podsumowując, konstrukcja szczoteczki do zębów sprawia, że doskonale nadaje się ona do czyszczenia różnych, trudno dostępnych miejsc (nie tylko przestrzeni pomiędzy zębami). Potencjał ten warto wykorzystać, zwłaszcza w gospodarstwie domowym.
Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.profimed.com/zeby-szczoteczki-do-zebow-c1623

Share: