http://godsplanet4haiti.org/fotele-na-taras-jakie-modele-wybrac/ https://holard.net/wybieramy-wyposazenie-ogrodu/ https://gayer.com.pl

Depilacja laserowa – na czym polega, czy boli, jak przebiega

1131
0
Share:

Pozbycie się niechcianego owłosienia może nie być proste. Depilacja woskiem jest bolesna, po goleniu włoski bardzo szybko odrastają, depilator pozostawia czerwone kropki, które znikają dopiero, gdy owłosienie pojawia się na nowo. Ciekawą alternatywą dla tych uciążliwych zabiegów może być depilacja laserowa. Co warto o niej wiedzieć, na czym polega, czy boli, jak przebiega?

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Wiele pacjentek obawia się, że zabieg jest bolesny. Niesłusznie. Odczuwany ból podczas zabiegu jest dosyć umiarkowany, nie należy do najsilniejszych. Najczęściej można go porównać do tego, który odczuwamy, gdy ugryzie nas komar. Nieco bardziej nieprzyjemna może być depilacja bikini tą metodą, gdyż okolice te są szczególnie wrażliwe. Przed zabiegiem powinny być wykonane analiza koloru skóry i pomiar melaniny. To powinno pomóc indywidualnie dostosować parametry zabiegu. Osoby o ciemniejszej karnacji i włosach mogą odczuwać zabieg jako boleśniejszy.
depilacja gdańsk

Jak przebiega zabieg?

Podczas zabiegu leżymy w przyciemnianych okularach, które mają za zadanie chronić nasz wzrok. W momencie, gdy głowica lasera przykładana jest do naszej skóry, odczuwamy delikatne ukłucie – jak w chwili, gdy ugryzie nas komar lub przy wyrywaniu włosków podczas depilacji brwi. Jednocześnie będziemy słyszeć ciche „piknięcie”. Zabieg trwa bardzo krótko, jedynie około 15 minut (dokładny czas zależy od powierzchni ciała, którą poddamy depilacji). Nowoczesne lasery posiadają system chłodzący, który zmniejsza nasz dyskomfort podczas zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Dzień przed zabiegiem powinniśmy ogolić te miejsca, które zamierzamy wydepilować przy pomocy lasera. Powinniśmy zrobić to możliwie jak najdokładniej, w przeciwnym razie zabieg będzie nie tylko mniej skuteczny, ale i bardziej bolesny. Przez noc włoski odrosną na milimetr lub dwa i dzięki temu laser będzie mógł skuteczniej oddziaływać na meszek włosowy.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Najczęściej konieczne jest wykonanie serii zabiegów – standardowo trzech-czterech. Na każdego jednak laser ma nieco inne działanie. Istnieją pacjentki, które nawet po wykonaniu siedmiu-dziesięciu zabiegów nie są zadowolone z ich efektów. Nie jest to często wina urządzenia, lecz problemów hormonalnych. Zabieg ten jest również o wiele mniej skuteczny w przypadku osób o bardzo jasnej karnacji i blond włosach. Jest to związane z faktem, że im jaśniejsze włosy, tym mniej w nich melaniny.
Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.

Share: