http://defendingwisconsin.org/jakie-meble-wybrac-na-taras-w-stylu-rustykalnym/ http://lubsacro.pl https://herniatedlumbardisc.net/zasilek-rodzinny-w-niemczech-co-warto-wiedziec/

Depilacja, czyli sposoby na gładkie ciało

938
0
Share:

Depilacja woskiem, pastą cukrową? A może laser? Jeśli marzy ci się gładkie i pozbawione włosów ciało, ale nie jesteś pewna, który z zabiegów jest właśnie dla ciebie, sprawdź nasz krótki poradnik o depilacji.

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem to skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia, której efekty utrzymują się przez okres od trzech do dziewięciu tygodni. Niechciane włosy usuwa się z ciała przy pomocy ciepłego wosku, odrywając go po zastygnięciu. Depilacja woskiem ma jednak swoje ograniczenia: nie poradzi sobie z bardzo krótkimi włosami, potrafi też być bardzo nieprzyjemna, a dla niektórych kobiet wręcz bolesna.

Depilacja pastą cukrową

W swojej idei depilacja pastą cukrową jest bardzo podobna do depilacji woskiem – tu też smarujemy nasze ciało, a potem wyrywamy niechciane włosy razem z cebulkami. Różnice jednak są dość wyraźne: większość kobiet deklaruje, że depilacja pastą cukrową jest mniej nieprzyjemna, dodatkowo mniejsze jest ryzyko podrażnień, a depilacji poddają się nawet krótsze włoski.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa ma jedną podstawową zaletę: starcza na całe życie. Niestety, tak jak każda inna metoda depilacji ma także swoje minusy. Niestety, laserowo usunąć można tylko włosy ciemne, czyli posiadające dużo barwnika włosa (melaniny) – właśnie dlatego najbardziej podatne na epilacje są okolice pach czy bikini. Warto także pamiętać, że depilacja laserowa to cykl zabiegów – zazwyczaj potrzeba od 3 do 5 wizyt, by pozbyć się niechcianego owłosienia.
Źródło informacji: medyczne-fbi.pl.

Share: