Cztery najgorsze grzechy polskich kierowców

897
0
Share:

Są pewne zachowania na drodze, które śmiało można nazwać grzechami. Co znalazło się na naszej liście? Czytaj dalej.

Prędkość niedopasowana do warunków panujących na drodze

Niestety, nie wszyscy kierowcy ściągają nogę z gazu, gdy warunki na drodze tego wymagają. Prawda jest jednak taka, że lepiej się spóźnić, niż nie dojechać w ogóle, więc apelujemy: noga z gazu!

Jazda na podwójnym gazie

W dalszym ciągu wśród informacji o sytuacji na drogach przewijają się komunikaty o zastraszającej ilości kierowców, którzy zostali złapani, prowadząc po alkoholu. Mamy wielką nadzieję, że to się w końcu kiedyś zmieni!

Przepisy to tylko sugestia

Spora część kierowców traktuje przepisy ruchu drogowego jako niespecjalnie zobowiązującą sugestię. Wśród najczęściej łamanych znajdują się oczywiście ograniczenia prędkości, ale także obowiązek używania kierunkowskazów i zawracanie w miejscach do tego nie przeznaczonych.

Agresywne zachowanie na drodze

Jeśli irytujesz się za kółkiem, lepiej przestań. Nie tylko będziesz zdrowszy, ale także unikniesz wielu niebezpiecznych sytuacji. Rozdrażnienie i agresja sprawiają, że za kierownicą zachowujemy się nieracjonalni i lekkomyślnie, lepiej więc wziąć głęboki oddech i po prostu odpuścić, nawet jeśli mamy powód do wściekłości.
Czytaj więcej: eport2000.pl.

Share: