apartamenty w Szczawnicy torby reklamowe

Ciężkie prace w betonie

568
0
Share:

Beton staje się ostatnio nie tylko materiałem konstrukcyjnym, ale coraz częściej wykorzystywany jest również jako element nadający styl i charakter różnym wnętrzom. Oczywiście beton architektoniczny ma zupełnie inne właściwości od materiału wykorzystywanego na przykład do wylewania fundamentów i stropów, niemniej jednak do pracy z betonem zawsze niezbędnę będą profesjonalne narzędzia.

Szilifowanie i frezowanie betonu

Podstawą wielu nowoczesnych aranżacji jest dobrze wyszlifowany i wypolerowany beton. Taki materiał nie tylko jest niezwykle odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i zabrudzenia, ale również i prezentuje się niezwykle okazale. Duże i płaskie, wypolerowane i wyszlifowane betonowe powierzchnie od razu nadają wnętrzu industrialny, przemysłowy charakter. Do obróbki betonu w taki sposób wykorzystuje się profesjonalne frezarki i szlifierki do betonu.
Podobnie jak kucie betonu, tak i jego szlifowanie czy frezowanie jest czynnością wymagającą ciężkiego, profesjonalnego sprzętu, odpowiedniego doświadczenia i często dużej siły fizycznej. Jest to praca bardzo wymagająca i raczej lepiej jest zatrudnić do niej osoby legitymujące się odpowiednim doświadczeniem.

Kucie betonu i wiercenie otworów w tym materiale

Do kucia betonu wykorzystuje się ciężkie młoty pneumatyczne, tzw. młoty wyburzeniowe. Mają one bardzo dużą moc i są w stanie szybko skuć nawet dość dużą powierzchnię. Tego typu młoty udarowe pozwalają bardzo szybko zburzyć całe elementy konstrukcji. Wykorzystuje się je w pracach rozbiórkowych i wyburzeniowych.
Do wiercenia otworów w betonie wykorzystuje się tzw. młotowiertarki. Trzeba pamiętać przy tym o bezpieczeństwie pracy – wiercenie otworów w betonie powoduje często bardzo wyraźne nagrzewanie się wiertła.

Odwierty w betonie z wykorzystaniem liny diamentowej

Wykonując bardziej skomplikowane odwierty w betonie stosuje się najczęściej linę diamentową, która pracuje w sposób podobny do wielkiego cyrkla. Cięta powierzchnia jest jednocześnie chłodzona zimną wodą, dzięki czemu nie dochodzi do nadmiernego nagrzewania się. Zapobiega to również powstawaniu ognia.
Linę diamentową wykorzystuje się również do cięcia betonu. Za pomocą skomplikowanych urządzeń można również uzyskać bardzo dużą precyzję cięcia. W domowych warunkach jest to oczywiście niemożliwe do uzyskania, dlatego takie prace lepiej jest zlecić wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej.

Share: