http://cuncambias.org http://pssz.pl/jak-oslonic-taras/ http://ngenuity.org/szkolenia-social-media-dla-studentow-kierunkow-marketingowych/

Charakterystyka automatyki spawalniczej

664
0
Share:

Automatyka spawalnicza oferuje wiele korzyści dla firm różnej wielkości, począwszy od poprawy wydajności i konsystencji spawu, aż po obniżenie kosztów produkcji, nakładów pracy oraz wykorzystanych materiałów.

Zwiększenie produktywności, spójności i powtarzalności

Dzięki zdolności robotów do spawania elementów spawanych trzykrotnie szybciej niż ma to miejsce w przypadku obróbki ręcznej, działając w sposób ciągły, wytrzymując większy łuk w czasie i szybko przemieszczając się między położeniami spawania, roboty spawalnicze mogą zapewnić znaczne zwiększenie produkcji. Spawanie ręczne wymaga wysokiego poziomu umiejętności, a także koncentracji w celu uzyskania spójności i powtarzalności. Robot spawalniczy może bezustannie wykonywać dokładnie ten sam cykl spawania, dwadzieścia cztery godziny na dobę oraz siedem dni w tygodniu. Ręczne procesy spawania wymagają wielu przyrządów, które są wymieniane w każdym nowym cyklu produkcyjnym. Roboty spawalnicze mogą zaoszczędzić cenny czas i wyeliminować zmiany narzędzi, ponieważ chwytaki mogą chwycić dowolną część niezależnie od wielkości lub kształtu, umieścić ją na złożeniu i przytrzymać podczas procesu spawania. Więcej dowiesz się na stronie roboty spawalnicze – Comauonline.pl

Bezpieczeństwo, jakość i wydajność

Istnieje wiele zagrożeń dla spawaczy, takich jak porażenie prądem, narażenie na działanie gazów i toksycznych oparów czy przedostawanie się błysków spawarki do oczu rogówki. Roboty spawalnicze udowodniły, że mają wpływ na zmniejszenie liczby wypadków dla pracowników przemysłu metalowego. Automatyczna spawarka może osiągnąć najwyższą jakość, zapewniając prawidłowy kąt spawania, prędkość i odległość z powtarzalnością dokładności. Gwarancja produkcji każdego złącza spawalniczego zgodnie z najwyższą jakością, znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na kosztowne prace remontowe.

Oszczędność czasu i kosztów produkcji

Robot spawalniczy jest także w stanie zniwelować problem niedoboru wykwalifikowanych robotników . Chociaż spawacze będą nadal potrzebni do prac o dużym stopniu dostosowania, robot spawalniczy jest w stanie ograniczyć potrzebę zatrudniania i szkolenia dodatkowego personelu. Przy spawaniu ręcznym wielkość spoiny jest ustalana przez operatora i może powodować większe spawanie niż jest to wymagane. Roboty spawalnicze są zaprogramowane tak, spoiny aby zawsze zgrzewały się z odpowiednią długością i wielkością, co zapewnia również znaczne oszczędności w czasie. Poprzez poprawę jakości, spójności i wydajności, automatyczny system spawalniczy może dostarczyć części po niższych kosztach.
.

Share: