Ceny nieruchomości w Krakowie

519
0
Share:

Stolica małopolski- Kraków jest drugim zaraz po Warszawie ośrodkiem miejskim z największym zasobem mieszkaniowym. Najszybciej i w największej ilości przybywa nieruchomości i apartamentów luksusowych. Zapotrzebowanie na lokale o podwyższonym standardzie jest ogromne, tak jak zresztą w całej Polsce. To właśnie na nieruchomościach luksusowych można zyskać największą stopę zwrotu z inwestycji.

Jak kształtuje się rynek nieruchomości w Krakowie?

Rynek nieruchomości jest rzecz jasna kształtowany przez popyt. Pewne zmiany zachodzą na krakowskim rynku. Klienci celują w luksusowe domy w Krakowie oraz apartamenty w Krakowie zlokalizowane na peryferyjnych dzielnicach. Klienci zainteresowani są jak najwyższym standardem wykończenia nieruchomości. Cenią do tego funkcjonalnie zaprojektowane osiedle w Krakowie. Jest to ważne zwłaszcza dla tych, którzy duszą się w ciasnej staromiejskiej zabudowie. Czyżyny to osiedle w Krakowie cieszące się coraz większą popularnością pod tym względem. Innymi kryteriami trzeba się jednak kierować gdy na luksusowych apartamentach chcemy przede wszystkim zarabiać. W takim wypadku najważniejsza jest lokalizacja w ścisłym centrum krakowskiej starówki.

Najlepsze na inwestycje nieruchomości komercyjne

Apartamenty w Krakowie zlokalizowane są głównie w centrum miasta – na Starym Mieście oraz Śródmieściu. Nabywców na nich nie znajdziemy raczej wśród studentów. W apartamenty celują głównie osoby związane z biznesem. Wbrew pozorom tych w Krakowie nie brakuje. Dzięki temu, że Kraków jest prężnym ośrodkiem akademickim nie brakuje w mieście doskonale wykształconej kadry pracowniczej. Może ona sobie pozwolić na zakup apartamentów w Krakowie. Biznes ma więc w tej lokalizacji doskonałe szanse na rozwój.

Najdroższa dzielnica Krakowa

Biorąc pod uwagę mieszkania w Krakowie, śmiało możemy stwierdzić, że za najdroższe osiedle w Krakowie uchodzi Krowodrza. To właśnie tam powstaje najwięcej apartamentów oraz reprezentacyjnych willi. Luksusowe domy w Krakowie znajdziemy właśnie tutaj. Najwięcej nowych inwestycji powstaje z kolei na terenie Podgórza. Od wielu już lat Podgórze jest osiedlem w Krakowie w, którym buduje się najwięcej. Najmniej zapłacimy za nieruchomości na osiedlu Nowej Huty. Cieszy się ona bardzo złą sławą. Ma jednak mnóstwo zalet. Jest świetnie skomunikowana z Krakowem, nie można też narzekać na infrastrukturę drogową i społeczną. Nie brak w nim również budynków, które spokojnie mogą zasłużyć na miano „luksusowych”.
Rynek nieruchomości w Krakowie jest więc bardzo rozwarstwiony. W zależności od lokalizacji ceny kształtują się na bardzo różnym poziomie. Ceny za dom w Krakowie uzależnione są głownie od tego gdzie ma on się znajdować. Zasada jest jedna- im bliżej centrum tym wyższa cena.

Share: