http://alp-link.com/kuchnia-ma-byc-miejscem-gdzie-spedzamy-czas-z-przyjemnoscia/ https://perfect-meble.pl https://dlsgallery.com/ubezpieczenie-oc-na-samochod-co-musimy-wiedziec/

Budowa domu drewnianego – najważniejsze informacje!

951
0
Share:

Marzenia o własnym domu spełnić można obecnie znacznie łatwiej niż 10-15 lat temu. Nie musimy jednak zaciągać olbrzymiego kredytu, aby zbudować własny dom. Alternatywą dla inwestycji pochłaniających nasze oszczędności są domy z drewna, w ostatnich latach bardzo modne w Polsce. Co warto o nich wiedzieć?

Dom drewniany – inwestycja w przyszłość!

Domy drewniane w stylu skandynawskim budowane były w Polsce już w latach 90. jednak wtedy technologia ta nie była tak znana, brak było również zagranicznych specjalistów od przekazania niezbędnej wiedzy. Efektem tego domy budowane wtedy posiadały wiele wad technicznych, przez co mogły przepuszczać chłód, być nieszczelne. Dzisiaj wiedza do budowania całorocznych domków drewnianych jest olbrzymia, a wznoszeniem takich budowli zajmują się wyspecjalizowane firmy. Decydując się na dom drewniany nie musimy również obawiać się problemów z nieforemną działką. W biurach producentów domów znajdziemy liczne projekty domków norweskich na wąskie działki, projektów domów z podjazdami czy garażami, domów z poddaszem.

Czas i koszt budowy domu drewnianego

Szacuje się, że czas budowy domu drewnianego to od 2-4 miesięcy (w przypadku domu w stanie surowym) lub 6-8 miesięcy (kiedy mowa o domu w stanie deweloperskim). Istotne jest także to, że większość firm oferuje swoim klientom również pełne wykończenie domu wewnątrz: wstawanie schodów, układanie paneli czy płytek, malowanie ścian i wiele innych. Koszty budowy domu zależą w dużej mierze od wybranych materiałów, jednak szacuje się, że koszty są o 30-35% niższe niż w przypadku domu murowanego. Dzięki temu możliwe jest poczynienie olbrzymiej oszczędności! Domy drewniane możemy wyposażyć również w okna pasywne oraz ogrzewanie podłogowe, co z pewnością przeniesienie się na zmniejszenie rachunków za media.

Share: