Botoks i kwas hialuronowy – dowiedz się o nich więcej!

1118
0
Share:

Zabiegi medycyny estetycznej to obecnie codzienność – każdego dnia dziesiątki Polaków poddają się zabiegom odmładzania skóry czy delikatnego poprawiania urody, aby czuć się lepiej i wyglądać młodziej. Co wiemy o dwóch podstawowych preparatach, wykorzystywanych podczas takich zabiegów?

Odmładzaj twarz w sposób bezpieczny i skuteczny!

Już po 25-30. roku życia nasza skóra zaczyna tracić swój estetyczny wygląd: staje się mniej sprężysta, odwodniona, przesuszona, widać pierwsze zmarszczki mimiczne. Aby zatrzymać ten proces, konieczne jest działanie zarówno od zewnątrz (poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków), ale i od wewnątrz.
Współcześnie skuteczne metody na odmładzanie skóry zaoferują nam zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem botoksu (poprawnie: toksyny botulinowej) oraz kwasu hialuronowego. Oba te składniki są bezpieczne dla naszego zdrowia, przebadane pod kątem alergologicznym, finalnie nasz organizm samodzielnie je usuwa. Toksyna botulinowa stosowana była już wcześniej w medycynie jako preparat wspomagający leczenie zeza czy nadpotliwości. Jej zadaniem w przypadku medycyny estetycznej jest upośledzanie funkcji przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśniowymi. W efekcie stają się one rozluźnione, a zmarszczki mimiczne są wyraźnie mniej widoczne.
Działanie kwasu hialuronowego polega na wypełnianiu zmarszczek, przez co są ona znacznie płytsze. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest również do wypełniania ust czy konturowania owalu twarzy. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej skóra stanie się znacznie lepiej nawilżona, promienna i elastyczna.

Jak znaleźć najlepszą klinikę?

Wybór kliniki medycyny estetycznej nie powinien być przypadkowy. Warto popytać zaufanych znajomych o ich doświadczenia, kolejno umówić się na rozmowy wstępne w kilku ośrodkach. Lekarz powinien nie tylko wytłumaczyć nam etapy zabiegu, ale odpowiedzieć na wszelkie nurtujące nas pytania. O zabiegach medycyny estetycznej czytaj więcej na stronie karolinakusnierz.pl.

Share: