http://funniestfemale.com/nowoczesny-fotel-do-ogrodu-co-wybrac/ http://lacatedralstudios.org/zakladanie-spolki-a-pomoc-prawna/ https://yaymicro.pl/bezpieczenstwo-podczas-jazdy-konnej/

Biurko – centrum dowodzenia pracy biurowej

964
0
Share:

Podczas wykonywania pracy w biurze meble są mocno eksploatowane, dlatego istotną rolę odgrywa ergonomia, która pozwala pracować w komfortowych oraz odpowiednich warunkach. Jednym z najważniejszych mebli biurowych znajdującym się w każdym gabinecie, biurze czy pracowni jest biurko, które odpowiednio dopasowane nie będzie powodowało bólu pleców oraz karku.

Odpowiedni wybór

Biurko to ważny element wystroju biura, które odzwierciedla charakter firmy/przedsiębiorstwa. Decydując się na standardowe, charakteryzuje nas solidność i tradycje. Kupując natomiast białe bądź szklane z kolorowymi częściami dyskretnie oznajmiamy, że w biurze pracują kreatywne osoby. Odpowiednie biurko oprócz estetycznego wyglądu pasującego do wnętrza biura, musi być przede wszystkim wygodne, praktyczne i funkcjonalne. Należy zwrócić szczególną uwagę na jego szerokość i długość – w końcu na blacie, oprócz sprzętu biurowego, pomieścić się muszą również dokumenty. Kolejnym ważnym elementem są stabilne i nie za wysokie nogi. Dla osób średniego wzrostu wysokość 70-75 cm jest odpowiednia. Prawidłowa budowa biurka powinna mieć również wyprofilowaną krawędź, która pozwoli na wsunięcie się pod blat i oparcie nadgarstków lub łokci na jego powierzchni.
Odpowiednio dobrane meble biurowe sprawią, że pracownik będzie mniej zmęczony, co wiąże się z jego większą efektywnością pracy, a także zapobiegnie wielu problemom zdrowotnym.

Share: