Biomasa to najlepsza alternatywa

714
0
Share:

Biomasa to najlepsza alternatywa dla najbardziej powszechnego w naszym kraju paliwa – węgla. Wybieranie ogrzewania z odnawialnego źródła energii jest nie tylko ekologiczne, ale również bardziej ekonomiczne dla naszego portfela.

Co jest biomasa?

Proces spalania biomasy wytwarza ogromną ilość ciepła, przez co spełnia swoje zadanie jako paliwo do kotłów grzewczych. Biomasa roślin najczęściej jest stosowana do celów energetycznych. Jej wytwarzanie jest nieskomplikowane, tanie i trwa krótko. Główna zaletą jest to, że proces spalania nie wytwarza tak dużej ilości gazów cieplarnianych, jak np. przy spalaniu paliw kopalnianych. Dwutlenek węgla powstający przy spalaniu biomasy jest całkowicie wchłaniany przez hodowane rośliny, nie przybywa go atmosferze, dzięki czemu bilans jest zerowy.
Zawartość siarki w biomasie jest mniejsza niż w ropie i węglu kamiennym. Jej powszechna dostępność wpływa na to, że jest rozwiązaniem atrakcyjnym cenowo.

Pellet jako paliwo grzewcze

Pellet jest paliwem grzewczym produkowanym z biomasy – to granulat z trocin, słomy, wiórów, zrębków sprasowanych pod bardzo wysokim ciśnieniem. Są rodzajem drobnego brykietu w postaci kulek lub walców i długości do kilku centymetrów. Ich niewielki rozmiar wpływa na to, że łatwo go dozować i można do tego wykorzystać automatyczne podajniki co sprawia, że kotły na pellet są równie wygodne jak te na olej opałowy. Wartość opałowa pelletów jest taka sama jak przy spalaniu drewna, charakteryzuje się niską wilgotnością i małą ilością wytwarzanego popiołu przy spalaniu.
Więcej na Pellet na PSB Mrówka

Tagspellet
Share: