Balkon w romantycznym stylu

946
0
Share:

Romantyczna kolacja z widokiem na miasto? Wieczór z drugą połówką przy boku z lampką wina w dłoni, wśród delikatnego blasku świec? Każdy dzień przynosi nowe okazje do cieszenie się obecnością swojego towarzysza życia. Kilka zmian na balkonie wystarczy, żeby zwyczajną przestrzeń zmienić w romantyczną strefę, która będzie rozpieszczać wygodą i estetyką. Pośród zieleni, zapachu delikatnych kwiatów, siedząc na wygodnym, dużym fotelu ukoisz skołatane nerwy, zrelaksujesz ciało i ukoisz duszę. Lato w mieście też może mieć piękne oblicze!

Krok pierwszy – meble

Podstawą aranżacji balkonu są stylowe meble ogrodowe. Możesz wybierać spośród różnorodnych modeli, wykonanych z drewna, metalu, wikliny czy technorattanu. Jeśli zależy Ci na wykreowaniu atmosfery rodem z romantycznego filmu, wybierz meble o lekkiej formie, których styl będzie odpowiadał romantycznym kanonom. Fotele rattanowe na balkon będą nie tylko stylową dekoracją, ale również wygodnym siedziskiem, które zapewni komfort na długie godziny. Jeśli nie dysponujesz wystarczającą ilością wolnego miejsca, fotele zastąp krzesłami z plecionymi siedziskami. Rattanowa plecionka w połączeniu z metalowymi nogami nada balkonowi nieco zadziornego, niepokornego rysu. Obowiązkowym elementem, którego nie może zabraknąć na balkonie w romantycznym stylu jest stolik – nieodłączny towarzysz wszystkich kolacji i sobotnich śniadań!

Krok drugi – dodatki

Odpowiednio dobrane dodatki dopełnią całej wizji idealnego balkonu. Jeśli mówimy o stylu romantycznym, nie może być inaczej – pierwsze skrzypce musi odgrywać odpowiednie oświetlenie. Duże, kuliste lampki świecące rozproszonym światłem i lampiony zawieszone pod zadaszeniem stworzą pożądany klimat. Na balustradach posadź dużo kwitnących kwiatów o pastelowych płatkach.
 
 
 

Share: